VI Rajd „Zapory” 21-22.04.2018

 W najbliższa sobotę i niedzielę odbędzie się kolejny – już VI Rajd mjr. cc Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora” 

21 kwietnia, o godz. 9:00, na Rynku w Bełżycach rozpoczyna się przemarsz blisko dwudziestokilometrową trasą. Będzie ona prowadzić przez wieś Czółna (gdzie w lipcu 1944 „Zaporczycy” zetknęli się po raz pierwszy z Armią Czerwoną i nieomalże cudem uniknęli rozbrojenia i internowania), Niedrzwicę Dużą, gdzie dowódcą placówki podlegającej „Zaporze” był por. Szczepan Żelazny ps. „Żaba”, aż do Niedrzwicy Kościelnej. Na uczestników czekają liczne atrakcje: piknik wojskowo-historyczny w Niedrzwicy Dużej, ognisko, koncerty lokalnych orkiestr, stoiska promocyjne komandosów z JWK Lubliniec oraz 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej, diorama historyczna w wykonaniu grup rekonstrukcyjnych, konkurs wiedzy historycznej. Udział w nim wezmą również nasi rekonstruktorzy z Grupy Edukacji Historycznej FN.
Drugiego dnia (22 kwietnia) uroczystości obejmą Mszę Świętą w intencji majora cc Hieronima Dekutowskiego „Zapory” (kościół parafialny w Bełżycach, godz. 10:30), a następnie w Miejskim Domu Kultury będzie można wysłuchać koncertu Łukasza Jemioły oraz zespołu Cordial, a także obejrzeć inscenizację historyczną przygotowaną przez dzieci i młodzież.
Głównym organizatorem Rajdu „Zapory” obok Urzędu Miasta Bełżyc jest GH Zgrupowanie „Radosław”, zaś spirytus movens Rafał Dobrowolski Komendant Rajdu. Wydarzenie odbywa się pod patronatem Fundacji Niepodległości, IPN Lublin, oraz – w tym roku po raz pierwszy – Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL w Warszawie.
Zapraszamy wszystkich do udziału. Naprawdę warto!

 

Plakat RZ 2018 FINALNY dużyJ.F. Fundacja Niepodległości IV 2018

 

FE PL na jasne tlo 240

FUNDACJA NIEPODLEGŁOŚCI
ZOSTAŁA UHONOROWANA NAGRODĄ
XXV FORUM EKONOMICZNEGO
W KRYNICY

DLA ORGANIZACJI POZARZĄDOWEJ
EUROPY ŚRODKOWO-WSCHODNIEJ

(2014)Logo sklepNagroda Prezydenta RP 200GEHBohater NKDrok zolnierzy wykletych

 

Logo RZT

 

300x600 tlo 

raze z ulraina logo3

YouTube logo full color

logoCK

Adam Plakat 1 proc 2018 FB 300x300

PROSIMY O WSPARCIE 1%
DLA CHOREGO DZIECKA
NASZYCH PRZYJACIÓŁ
KRS: 0000037904
CEL: 14622 ADAM WACHOWICZ

Dzięki za pomoc!
Może się przydamy dziecku...