mega888 Wystawa o Żołnierzach Wyklętych w kościele na Czwartku

Wystawa o Żołnierzach Wyklętych w kościele na Czwartku

W niedzielę (22 lutego 2015 r.) o godzinie 11.00 w lubelskim kościele pod wezwaniem Św. Mikołaja (na Czwartku), dzięki uprzejmości ks. kan. Piotra Kawałko, została otwarta wystawa poświęcona Żołnierzom Wyklętym. W tym miejscu będzie można ją oglądać do dnia 1 marca 2015 r. Wystawę tę przygotowała Fundacja Niepodległości. Jej celem jest upamiętnienie bohaterów – Żołnierzy Wyklętych, którzy w latach 1944 – 1963 walczyli o wolność i suwerenność naszej Ojczyzny.

Wystawę tę otworzyli proboszcz parafii - ks. kan. Piotr Kawałko oraz  w imieniu organizatorów członek Zarządu FN Mariusz Adamski. W krótkim przemówieniu przedstawił on kontekst historyczny, przyczynę wybrania daty 1-go marca na Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” oraz kilka sylwetek związanych z Lubelszczyzną. Wskazał również na potrzebę ukazywania młodemu pokoleniu Żołnierzy Niezłomnych jako bohaterów godnych szacunku i naśladowania w wierności wyznawanym wartościom i trosce o Ojczyznę.

Warto podkreślić, że na zakończenie Mszy św. poprzedzającej otwarcie wystawy wierni modlili się w intencji Żołnierzy Wyklętych.

Wystawa trwała do 2 marca 2015

Mariusz Adamski

Fotografie z otwarcia wystawy wykonały:

-      Iwona Adamska

-      Iga Musik