mega888 Rocznica Katastrofy Smoleńskiej - program obchodów

Rocznica Katastrofy Smoleńskiej - program obchodów

Społeczny Komitet Obchodów 5. Rocznicy Katastrofy Smoleńskiej zaprasza do działu w uroczystości upamiętniającej Ofiary tej narodowej tragedii.
Program uroczystości  10 kwietnia 2015 roku ( piątek):

godz.16.30 – uroczystość na Placu Litewskim z zachowaniem ceremoniału wojskowego:
- złożenie meldunku Dowódcy Garnizonu Lublin,
- odegranie hymnu Rzeczypospolitej Polskiej przez orkiestrę wojskową,
- powitanie uczestników uroczystości,
- odczytanie okolicznościowej odezwy Społecznego Komitetu Obchodów 5. Rocznicy Katastrofy Smoleńskiej,
- odegranie okolicznościowego utworu przez Orkiestrę Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola Lipińskiego w Lublinie pod dyrekcją Pani Teresy Krasowskiej,
- apel pamięci: odczytanie nazwisk Ofiar katastrofy smoleńskiej i zapalenie 96 zniczy,
- salwa honorowa,
- złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą Ofiary katastrofy na budynku klasztoru  oo. Kapucynów przy ul. Krakowskie Przedmieście,
- odegranie melodii „Śpij Kolego w ciemnym grobie”.
godz.17.30 – przejazd autobusem z Placu Litewskiego na ul. Gospodarczą 7.
godz.18.00 – Msza św. w intencji Ofiar tragedii smoleńskiej pod przewodnictwem  JE Ks. Biskupa Ryszarda Karpińskiego w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski  przy ul. Gospodarczej 7 w Lublinie.
Po Mszy złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pod tablicą upamiętniającą Ofiary katastrofy smoleńskiej na placu przy kościele MB Królowej Polski. Odegranie melodii „Cisza”.
Powrót autobusem do centrum miasta.
Szkoły, organizacje i instytucje prosimy o wystawienie pocztów sztandarowych do udziału w obu częściach uroczystości. Uprzejmie prosimy o przyniesienie białych i czerwonych zniczy.
W imieniu Społecznego Komitetu
Teresa Misiuk