mega888 XII edycja Festiwalu "Nadzieja" im. Jacka Kaczmarskiego

XII edycja Festiwalu "Nadzieja" im. Jacka Kaczmarskiego

Festiwa Piosenki Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiegol odbędzie się w dniach 31 lipca - 1 sierpnia 2015 r. w Kołobrzegu w hali „Łuczniczka” przy ul. Łopuskiego.
W tym roku przypada 10.rocznica powstania Fundacji im. Jacka Kaczmarskiego, organizatora festiwalu, który odbywa się od 2004 roku w naszym mieście.
Podczas tegorocznego Festiwalu w dniu 31 lipca odbędzie się konkurs w dwóch kategoriach: piosenka J. Kaczmarskiego i autorska. W konkursie weźmie... udział 17 uczestników m.in. z Łodzi, Warszawy, Słupska, Lublina, Olsztyna, Zabrza, Gliwic, Tarnobrzega i Grudziądza. Oceniać będzie Jury pod przewodnictwem prof. Jana Poprawy.
Wśród puli nagród, o które ubiegać będą się konkursowicze, znajdują się nagrody m. in. finansowe ufundowane przez Panią Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz rzeczowe ufundowane przez, m.in. sponsora głównego jakim jest Grupa Energa, Instytut Pamięci Narodowej, Wojewodę Zachodniopomorskiego czy Fundację Niepodległości. Początek przesłuchań konkursowych o godz. 17.00.
Premierowy program artystyczny pt. „Podróże literackie Jacka Kaczmarskiego” według scenariusza i w reżyserii Antoniego Murackiego, który rozpocznie się o godz. 21.00 nawiązuje do bohaterów literackich, tak zagranicznych jak i polskich w twórczości barda. Piosenki patrona Festiwalu wykonają: Antoni Muracki, Dorota Osińska, Andrzej Ozga i Piotr Kajetan Matczuk.
Całość poprowadzi Jarosław Gugała. "Nadziei" patronują m.in.: prezydent miasta Janusz Gromek, starosta kołobrzeski Tomasz Tamborski, prezes Instytutu Pamięci Narodowej Łukasz Kamiński

Katarzyna Pechman
Plakat do pobrania