mega888 Spotkanie Stowarzyszenia Dzieci Żołnierzy Wyklętych w Bychawie

Spotkanie Stowarzyszenia Dzieci Żołnierzy Wyklętych w Bychawie

P1210811 web7W sobotę 20 lutego 2016 w Bychawskim Centrum Kultury odbył się I Ogólnopolski Zjazd Stowarzyszenia Dzieci Żołnierzy Wyklętych. Spotkanie poprowadził Kajetan Rajski autor książek - rozmów z dziećmi Żołnierzy Wyklętych "Wilczęta" i "Wilczęta 2". Z grona dzieci obecni byli: Magdalena Zarzycka - Redwan, Wiktor Krawczyński, Krzysztof Bukowski, Adam Broński, Marek Franczak, Janusz Niemiec, Stanisław Łukasik. Gośćmi spotkania byli Jan Józef Kasprzyk szef Urzędu ds Kombatantów i Osób Represjonowanych, Marian Kowalski, przedstawiciele lubelskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej oraz przedstawiciele Fundacji Niepodległości: Przemysław Jaśkiewicz, Piotr Gawryszczak i Anna Tchórzewska. Cieszył liczny udział ludzi młodych.

W pierwszej części dzieci Żołnierzy Wykletych dzieliły się swoimi wspomnieniami. Następnie rys historyczny przedstawili pracownicy IPN. Przemówienia wygłosili: Jan Józef Kasprzyk, Mariam Kowalski, Piotr Gawryszczak oraz burmistrz Bychawy Janusz Urban.

tekst i foto: Przemysław Jaśkiewicz

Relacja w Radio Lublin http://moje.radio.lublin.pl/dzieci-zolnierzy-wykletych-spotkaly-sie-na-pierwszym-zjezdzie.html

Relacja w TVP Lublin http://lublin.tvp.pl/24108130/zjazd-potomkow-zolnierzy-wykletych