mega888 ŚWIĄTECZNA POMOC DLA RODAKÓW NA WSCHODZIE

ŚWIĄTECZNA POMOC DLA RODAKÓW NA WSCHODZIE

Po raz kolejny Fundacja Niepodległości wsparła akcję "Polacy-Rodakom" zainicjowaną przez Senatora Stanisława Gogacza. Pomogliśmy naszymi wydawnictwami dla dzieci skompletować sto paczek, które zostaną dostarczone Polakom na Wschodzie (m.in. Ukraina, Białoruś, Litwa). Paczki z darami, zawierające również produkty żywnościowe, pakowane są przez wolontariuszy, a dotrą do naszych Rodaków jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia.
Równolegle prowadzone są w Lublinie inne akcje charytatywne o podobnym charakterze. Zbiórkę "Pomóżmy Bohaterom" na rzecz kombatantów z Lubelszczyzny i Podkarpacia, którzy znajdują się w trudnej sytuacji materialnej oragnizuje Akademicki Klubu Myśli Społeczno-Politycznej Vade Mecum KUL. Zbiórka trwa do 18 grudnia - dary można składać w piątek W Gmachu Głównym KUL, Al. Racławickie 14, pok.316 III p. (16:00-18:00 / inny termin do uzgodnienia - kontakt mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). W księgarni Polska Marka (ul. Archidiakońska 6 na Starym Mieście) można w godz.10:00-17:00 składać dary do następujących akcji: "Bajki dzieciom polskim na Wołyniu" - książki polskich autorów używane lub nowe (do 24 grudnia); "Rodacy Bohaterom" - produkty żywnościowe o długim terminie przechowywania, które trafią do kombatantów i potrzebujących Polaków na Wschodzie. Organizatorzy tej akcji proszą o dołączenie kartki z życzeniami lub listu do kresowych bohaterów, ale też do Polaków, którzy jako cisi bohaterowie dbają o polską kulturę i tożsamość na Wschodzie.