mega888 200 lat!

200 lat!

Wręczenie szabli oficerskiej i zaintonowanie gromkiego 200 lat przez Szefa Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych P. Jana J. Kasprzyka dla mjr. Bolesława Kowalskiego to jeden z najsympatyczniejszych momentów bardzo miłej uroczystości w reprezentacyjnej sali Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego. Dlaczego dwieście lat? Bo jakimż faux pas byłoby wiekowemu – dosłownie – kombatantowi nie życzyć kolejnego stulecia chociażby za jego piękną postawę życiową i przykład umiłowania Ojczyzny.

Delegacja Fundacji Niepodległości miała zaszczyt uczestniczyć w uroczystych obchodach

100-nej rocznicy urodzin mjr. Bolesława Kowalskiego połączonych z 70-leciem utworzenia Stowarzyszenia Polskich Kombatantów - Federacji Światowej i 27-miu latami działalności Oddziału Wojewódzkiego tejże organizacji w Lublinie.
Dostojny jubilat to żołnierz wojny obronnej 1939 r., uczestnik ostatniej bitwy tzw. Kampanii Wrześniowej pod Kockiem i partyzant ZWZ-Armii Krajowej.
Odznaczenia i pamiątkowe medale otrzymał również od Wojewody Lubelskiego P. Czarnka, Marszałka Województwa Lubelskiego oraz Prezydenta Miasta Lublin K. Żuka. Moc życzeń i kwiatów popłynęła od licznie zgromadzonych – w tym oficerów Wojska Polskiego i przedstawicieli organizacji obywatelskich.

Spotkanie jubileuszowe odbyło się w dniu 23 stycznia 2017 r. w Sali Kolumnowej LUW w Lublinie.

Jan Fedirko, 23.01.2017 r.