mega888 W IMIĘ DOBREJ PAMIĘCI - REPORTAŻ O NASZEJ AKCJI W TYGODNIKU "SIECI"

W IMIĘ DOBREJ PAMIĘCI - REPORTAŻ O NASZEJ AKCJI W TYGODNIKU "SIECI"

SIECI 2017 09 04 WOLYN WIKLO SCREENPolecamy reportaż Marcina Wikło z tegorocznej edycji akcji porządkowania polskich cmentarzy na Wołyniu i Tarnopolszczyźnie - opublikowany w bieżącym numerze tygodnika "Sieci", dostępnym w kioskach od poniedziałku 4 września 2017. Dziennikarz towarzyszył wyjazdowi naszych wolontariuszy, noszącemu w tym roku nazwę "ReGeneracja 2". Tak rekomenduje swój materiał na łamach portalu wPolityce.pl:

Niech wielka polityka nie zamaże tego, co można i trzeba budować między zwykłymi ludźmi. Przykładem niech będzie inicjatywa, która w tym roku obchodzi jubileusz. W te wakacje po raz dziesiąty na Kresy pojechał obóz organizowany przez Fundację Niepodległości i lubelską komendę OHP. Od czterech lat osobiście podpatruję ich pracę i relacje z Ukraińcami. Także to, jak nasi sąsiedzi ze wschodu przyjmują gości z Polski. Mam wrażenie, że w tym roku doświadczyłem czegoś szczególnie ważnego, że ta praca u podstaw zaczyna przynosić jakiś skutek. Praca grupy, coraz liczniejszej, polega na porządkowaniu polskich cmentarzy na Wołyniu czy Tarnopolszczyźnie.
Więcej - pod linkiem: https://wpolityce.pl/historia/355991-tak-nalezy-pracowac-na-rzecz-poprawy-stosunkow-polakow-z-ukraincami-galeria-zdjec
foto: Tygodnik "Sieci"