mega888 ODSZEDŁ PROFESOR WŁADYSŁAW STĄŻKA - LWOWIANIN

ODSZEDŁ PROFESOR WŁADYSŁAW STĄŻKA - LWOWIANIN

Z głębokim bólem przyjęliśmy wiadomość o odejściu śp. prof. dr. hab. nauk medycznych Władysława Stążki, który zmarł w Lublinie 16 listopada 2019 w wieku lat 96. Profesor był wieloletnim Prezesem Lubelskiego Oddziału Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich oraz członkiem Rady Programowej Fundacji Niepodległości.

Ten wybitny lekarz i dydaktyk, autorytet w dziedzinie fizjologii człowieka, był Dziekanem Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Lublinie w latach 1987-1990, emerytowanym profesorem zwyczajnym, wieloletnim Kierownikiem Katedry i Zakładu Fizjologii Człowieka Akademii Medycznej w Lublinie, Dyrektorem Instytutu Patologii Klinicznej.
W uznaniu zasług uhonorowany został m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotym i Brązowym Krzyżem Zasługi, Medalem Komisji Edukacji Narodowej, Odznaką "Za wzorową pracę w służbie zdrowia", Odznaką "Zasłużony dla Lubelszczyzny" oraz innymi medalami i odznakami za pracę zawodową i społeczną.
Rodzinie i bliskim Profesora przekazujemy wyrazy serdecznego współczucia i zapewnienie o pamięci w modlitwie.
Nabożeństwo żałobne odprawione zostanie w kaplicy cmentarnej przy ul. Lipowej w Lublinie dnia 23 listopada 2019 r. o godz. 11:00, po którym nastąpią uroczystości pochówku.