mega888 7 X 2014 r. - konferencja o Żołnierzach Tułaczach w Elblągu

7 X 2014 r. - konferencja o Żołnierzach Tułaczach w Elblągu

Konferencja poświęcona Żołnierzom Tułaczom

Konferencji organizowana przez Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Elblągu, Szkołę Wyższą im. Bogdana Jańskiego w Elblągu, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Elblągu, w dniu 7 października 2014 r. w Bibliotece Elbląskiej przy ul. Św. Ducha 3-7. Konferencja jest organizowana pod patronatem Prezydenta Elbląga oraz mediów elbląskich : Dziennik Elbląski, PortEL.pl, Radio ESKA oraz TV Elbląg.
Program konferencji:
10.30 Powitanie Gości
10.40-11.10 "Drogi Żołnierzy Tułaczy" - dr Piotr Gawryszczak, Fundacja Niepodległości", Lublin
11.10-11.40 "Młodzi nie zapominają o Żołnierzach Tułaczach" prof. dr hab. Piotr Niwiński, Uniwersytet Gdański
11.50-12.20 "Każdy może pamiętać. Żołnierskie losy - w domu i w podróży", mgr Tomasz Gliniecki, Muzeum Archeologiczno-Historyczne, Elblągu
12.20 -12.35 Przerwa na kawę
12.40-14.30 Panel dyskusyjny na temat: "Żołnierze Tułacze. Ślady polskości - dlaczego pamiętamy?"
Prowadzący: Rafał Gruchalski, Redaktor Naczelny Elbląskiej Gazety Internetowej PortEL.pl
Uczestnicy: Pan Leszek Sarnowski, Pan Tomasz Gliniecki, Pan Piotr Gawryszczak, Pani Jolanta Justa, Pan Krzysztof Sawicki
Podsumowanie: Marzena Kosińska
Wystawa: Akcesoria Stowarzyszenie Historyczno-Poszukiwawcze "DENAR" w Elblągu
Autor Konferencji: Marzena Kosińska
Grafika: Wojciech Sójka
Oprawa muzyczna: Gotycka.pl
Konferencji towarzyszyć będzie wystawa o Żołnierzach Tułaczach przygotowana przez Fundację Niepodległości.