OBCHODY 158. ROCZNICY WYBUCHU POWSTANIA STYCZNIOWEGO W NOWYM STAWIE

2021 01 23 Nowy Staw bis 0

Jak co roku hołd Powstańcom Styczniowym oddaliśmy również w Nowym Stawie. 23 stycznia przy mogiłach prawdopodobnie piętnastu Powstańców z V Oddziału Wojsk Narodowych Woj. Lubelskiego płk. Kajetana Cieszkowskiego „Ćwieka” (herbu Dołęga) modlitwę za Ojczyznę i tych którzy oddali za nią życie, zwłaszcza w Powstaniu Styczniowym poprowadził ks. Adam Buczyński proboszcz miejscowej parafii NMP Królowej Polski w Nasutowie. Na grobach i pod Krzyżem znicze zapalili przedstawiciele Towarzystwa Patriotycznego im. gen. Karola Ziemskiego oraz innych organizacji społecznych i niepodległościowych – w tym Fundacji Niepodległości.
Tradycyjnie ze skraju Lasów Kozłowieckich – miejsca bitwy wspomnianego oddziału Ćwieków z carskimi wojskami 25 września 1863 r. - udaliśmy się na przyjacielskie pogawędki przy ognisku w jak zawsze gościnnych progach Grażyny i Antosia Nowickich. (Była to również sposobność do profilaktycznego zaszczepienia się).

Fotorelacja z wydarzenia aut. J. Fedirko na tej stronie w zakładce Multimedia/Galeria: https://www.fundacja-niepodleglosci.pl/multimedia/2346-obchody-w-nowym-stawie

2 Pulk Strzelcow Konnych
2 Pułk Strzelców Konnych
- lekcja historii

FE PL na jasne tlo 240

FUNDACJA NIEPODLEGŁOŚCI
ZOSTAŁA UHONOROWANA NAGRODĄ
XXV FORUM EKONOMICZNEGO
W KRYNICY

DLA ORGANIZACJI POZARZĄDOWEJ
EUROPY ŚRODKOWO-WSCHODNIEJ

(2014)Logo sklepNagroda Prezydenta RP 200GEHBohater NKDrok zolnierzy wykletych

 

Logo RZT

 

300x600 tlo 

raze z ulraina logo3

YouTube logo full color

logoCK

Adam Plakat 1 proc 2018 FB 300x300

PROSIMY O WSPARCIE 1%
DLA CHOREGO DZIECKA
NASZYCH PRZYJACIÓŁ
KRS: 0000037904
CEL: 14622 ADAM WACHOWICZ

Dzięki za pomoc!
Może się przydamy dziecku...