RELACJA Z VI MARSZU SZLAKIEM JÓZEFA FRANCZAKA PS. LALUŚ

2021 10 23 bisZa nami kolejny – VI już - Marsz Szlakiem Józefa Franczaka ps. „Laluś”. Pomimo najtrudniejszych chyba jak dotychczas warunków atmosferycznych – skutkujących m.in. usuwaniem powalonego drzewa w lesie – jak zwykle był udany, a to przede wszystkim dzięki niepowtarzalnej atmosferze panującej wśród uczestników. Jak co roku odwiedziliśmy miejsca związane z walką i tragiczną śmiercią, zamordowaniem przez komunistów Ostatniego Żołnierza Niezłomnego, ale i pobliskie związane z martyrologią narodu polskiego podczas II wojny światowej. W tym roku dodatkowo nastąpiło otwarcie w Świdniku Ronda Józefa Franczaka ps. „Laluś” (w centrum miasta), zaś tradycyjną grochówkę w trakcie zostaliśmy poczęstowani w gościnnych progach Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kozicach Dolnych.
Kto nie dotarł niech żałuje i na przyszły rok się szykuje (22 X 2022 – tradycyjnie pierwsza sobota po rocznicy śmierci „Lalusia”).
Serdeczne podziękowania dla Organizatorów – na czele z głównym Stowarzyszeniem Marsz Szlakiem Józefa Franczaka ps. „Laluś” - Rodziny Franczaków, a przede wszystkim uczestników z całej Polski. Wszyscy wykazali się jak zwykle duża odpornością i udowodnili, że duch w narodzie nie ginie.

Fotoreportaż z wydarzenia aut. Jana Fedirko z Fundacji Niepodległości na tej stronie w zakładce Multimedia/Galeria: https://www.fundacja-niepodleglosci.pl/multimedia/2445-vi-marsz-szlakiem-jozefa-franczaka-ps-lalus

2 Pulk Strzelcow Konnych
2 Pułk Strzelców Konnych
- lekcja historii

FE PL na jasne tlo 240

FUNDACJA NIEPODLEGŁOŚCI
ZOSTAŁA UHONOROWANA NAGRODĄ
XXV FORUM EKONOMICZNEGO
W KRYNICY

DLA ORGANIZACJI POZARZĄDOWEJ
EUROPY ŚRODKOWO-WSCHODNIEJ

(2014)Logo sklepNagroda Prezydenta RP 200GEHBohater NKDrok zolnierzy wykletych

 

Logo RZT

 

300x600 tlo 

raze z ulraina logo3

YouTube logo full color

logoCK

Adam Plakat 1 proc 2018 FB 300x300

PROSIMY O WSPARCIE 1%
DLA CHOREGO DZIECKA
NASZYCH PRZYJACIÓŁ
KRS: 0000037904
CEL: 14622 ADAM WACHOWICZ

Dzięki za pomoc!
Może się przydamy dziecku...