ZESTAW HISTORYCZNY DO PROWADZENIA LEKCJI PATRIOTYCZNO – EDUKACYJNYCH O MISIU WOJTKU – DZIELNYM ŻOŁNIERZU TRAFIŁ POD STRZECHY

2021 X XI Zestaw z MWkolor bis 640x480

Tak dosłownie „Zestaw historyczny do prowadzenia lekcji patriotyczno – edukacyjnych o Misiu Wojtku – Dzielnym Żołnierzu” trafił pod strzechy. Dystrybucja zestawu, której celem było dotarcie do możliwie szerokiego kręgu odbiorców - również
w sensie terytorialnym – miała miejsce w e wrześniu i październiku br. Proces ten udało przeprowadzić się pomimo stopniowo postępujących utrudnień. Wynikało to głównie z faktu częściowego przechodzenia części szkół na zdalne nauczanie. Odnośnie zasięgu terytorialnego większość nakładu rozeszła się oczywiście w woj. lubelskim, ale wydawnictwo trafiło również do Małopolski oraz na ziemię Lubuską. Co do Lubelszczyzny to gro trafiło na szeroki pas nadbużański oraz nadwiślański do małych miejscowości.
Jednak dzięki mobilizacji i pomocy wielu osób i organizacji udało się przeprowadzić kolportaż bezpłatnej publikacji nawet ponad zamierzony plan. Zestaw dotarł do ponad sześćdziesieciu podmiotów, w tym:

- Miejska Biblioteka Publiczna Lublin wraz z ponad trzydziestoma filiami,
- szkoły (podstawowe),
- specjalny ośrodek szkolno-wychowawczy,
- przedszkola,
- biblioteki gminne,
- organizacje obywatelskie np. Motocyklowy Rajd Wołyński czy Fundacja Solidarności Rodzin,
- interaktywne muzea np. „ Dom Kultury – Pomnik Czynu Bojowego Kleeberczyków” w Woli Gułowskiej.
Ponadto publikacja stanowiła nagrody podczas wydarzeń wspieranych przez nasz podmiot np. podczas ogólnopolskiego konkursu „Żołnierze Wykleci – Bohaterowie Niezłomni” czy Rajd Zapory oraz Marsz Szlakiem Lalusia.
Odnośnie docierania „pod strzechy” warto dodać, że publikacja trafiła również do Polaków poza granicami RP - na Ukrainie i w Uzbekistanie. Bezcenna, zwłaszcza w czasach pandemii COVID-19 i w dotarciu do odległych małych miejscowości okazała się niezawodna pomoc Funkcjonariuszy Straży Granicznej – gł. z Nadbużańskiego Oddziału – przede wszystkim Placówek SG w Dołhobyczowie, Lubyczy Królewskiej i Horodle. Dzięki ich zaangażowaniu – którego nie przerwali pomimo sytuacji na granicy z Białorusią jaka powstała w międzyczasie (trakcie bezpłatnego kolportażu) - publikacja trafiła „w teren” - do prowincjonalnych szkół i bibliotek. Na Ukrainie niezwykle pomocna okazała się współpraca z Konsulatem Generalnym RP w Łucku oraz Ambasadą RP w Kijowie. Podjęły się one dalszej dystrybucji wydawnictw do polskich środowisk i parafii.
Dziękujemy dla Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych dzięki którego wsparciu finansowemu publikacja trafia do kolejnych kręgów młodego pokolenia, aby nie tylko rozwijać czytelnictwo oraz umiejętności plastyczne, ale i pobudzać postawy patriotyczne.

2021 X XI Zestaw z MWkolor bis 1 640x480 

 2021 X XI Zestaw z MWkolor bis 4 640x480

2021 X XI Zestaw z MWkolor bis 6

2021 X XI Zestaw z MWkolor bis 2 640x480

 2021 X XI Zestaw z MWkolor bis 5 480x640

 2021 X XI Zestaw z MWkolor bis 7

2021 X XI Zestaw z MWkolor bis 8

2021 X XI Zestaw z MWkolor bis 3 613x459

Powstanie „Zestawu Historycznego do prowadzenia lekcji patriotyczno – edukacyjnych o Misiu Wojtku – Dzielnym Żołnierzu” możliwe było dzięki wsparciu finansowemu Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.

logo UDSKiOR 

Jan Fedirko, Fundacja Niepodległości, Lublin, IX/X 2021

2 Pulk Strzelcow Konnych
2 Pułk Strzelców Konnych
- lekcja historii

FE PL na jasne tlo 240

FUNDACJA NIEPODLEGŁOŚCI
ZOSTAŁA UHONOROWANA NAGRODĄ
XXV FORUM EKONOMICZNEGO
W KRYNICY

DLA ORGANIZACJI POZARZĄDOWEJ
EUROPY ŚRODKOWO-WSCHODNIEJ

(2014)Logo sklepNagroda Prezydenta RP 200GEHBohater NKDrok zolnierzy wykletych

 

Logo RZT

 

300x600 tlo 

raze z ulraina logo3

YouTube logo full color

logoCK

Adam Plakat 1 proc 2018 FB 300x300

PROSIMY O WSPARCIE 1%
DLA CHOREGO DZIECKA
NASZYCH PRZYJACIÓŁ
KRS: 0000037904
CEL: 14622 ADAM WACHOWICZ

Dzięki za pomoc!
Może się przydamy dziecku...