HISTORYCZNY PIKNIK RODZINNY W LUBELSKIM PARKU LUDOWYM

Grupa Edukacji Historycznej FN 15 07 2019 3

W przeddzień rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, 31.07.2022 w Lublinie odbył się Historyczny Piknik Rodzinny. Miał miejsce w odnowionym – zrewitalizowanym – kilka lat temu Parku Ludowym. W wydarzeniu wzięli udział rekonstruktorzy z Grupy Edukacji Historycznej Fundacji Niepodległości. Na miejscu zaprezentowane zostały licznie przybyłym mieszkańcom Lublina i odwiedzającym nasz gród turystom dwa oryginalne pojazdy z okresu II wojny światowej stanowiące eksponaty Muzeum Polskich Sił Zbrojnych w Lublinie. Muzeum stworzone przez Fundacje Niepodległości upamiętania czyn zbrojny Polaków z okresu II wojny światowej walczących za Ojczyznę w Polskich Siłach Zbrojnych na Zachodzie. Dotyczy to przede wszystkim II Korpusu Polskiego gen. Wł. Andersa oraz 1 Dywizji Pancernej gen. St. Maczka, w których barwach eksponujemy oryginalne pojazdy bojowe. Tym razem były to Samochód Willys Ford GPW „Jeep” w barwach 15 kompani warsztatowo - remontowej 5 Kresowej Dywizji Piechoty oraz ciężarówka GMC w barwach 22 Kompanii Zaopatrywania Artylerii. To w miej pełnił służbę słynny Miś Wojtek. W tym drugim można było zasiąść, a nawet przejechać się.
Zapraszamy do Muzeum PSZ na Zach. w Lublinie Fundacji Niepodległości, którym na co dzień opiekuje się Grupa Edukacji Historycznej.

Zdjęcia z wydarzenia można obejrzeć na portalu Radio Lublin: https://radio.lublin.pl/2022/07/historyczny-piknik-rodzinny/ 

2 Pulk Strzelcow Konnych
2 Pułk Strzelców Konnych 
- lekcja historii

2 Pulk Strzelcow Konnych
partner medialny

FE PL na jasne tlo 240

FUNDACJA NIEPODLEGŁOŚCI
ZOSTAŁA UHONOROWANA NAGRODĄ
XXV FORUM EKONOMICZNEGO
W KRYNICY

DLA ORGANIZACJI POZARZĄDOWEJ
EUROPY ŚRODKOWO-WSCHODNIEJ

(2014)Logo sklepNagroda Prezydenta RP 200GEHBohater NKDrok zolnierzy wykletych

 

Logo RZT

 

300x600 tlo 

raze z ulraina logo3

YouTube logo full color

logoCK

Adam Plakat 1 proc 2018 FB 300x300

PROSIMY O WSPARCIE 1%
DLA CHOREGO DZIECKA
NASZYCH PRZYJACIÓŁ
KRS: 0000037904
CEL: 14622 ADAM WACHOWICZ

Dzięki za pomoc!
Może się przydamy dziecku...