UROCZYSTOŚCI POGRZEBOWE MJR. MARIANA CHMIELEWSKIEGO „POMIDORA”

2018 12 13 bis 10

Na cmentarzu przy Majdanku w Lublinie 13 grudnia 2018 r. odbyły się uroczystości pogrzebowe mjr. Mariana Chmielewskiego „Pomidora”.
Kombatanta, Żołnierza Niezłomnego żegnali rodzina a także przedstawiciele środowisk i organizacji patriotycznych oraz niepodległościowych. Asystę wojskową wystawiła i oddała salwę honorową 2 LBOT. Wśród przemówień szczególnie wzruszające były słowa pożegnania wypowiedziane przez kolegę zmarłego z oddziału M. Pawełczaka. Kapłan oddający ostatnią posługę zaintonował nad grobem hymn narodowy jednak jeszcze głośniej wybrzmiał śpiew Marszu Zaporczyków. Strofy płynące z ust kombatantów podchwycili liczni zgromadzeni.
Delegacja Fundacji Niepodległości na czele z Prezesem Przemysławem Omieczyńskim zapaliła tradycyjnie biały i czarowny znicze.
Wobec kolejnej tak dotkliwej straty, odejścia w tym roku do domu Ojca Żołnierza Niezłomnego z Lubelszczyzny możemy tylko zamilknąć… w modlitwie.
RIP

Foto relacja z uroczystości na tej stronie w zakładce Multimedia/ Galeria http://www.fundacja-niepodleglosci.pl/multimedia/galeria/2047-pogrzeb-mjr-mariana-chmielewskiego-pomidora

Tekst Jan Fedirko FN, foto Lucyna Omieczyńska oraz J.F.; L-n 13 XII 2018

FE PL na jasne tlo 240

FUNDACJA NIEPODLEGŁOŚCI
ZOSTAŁA UHONOROWANA NAGRODĄ
XXV FORUM EKONOMICZNEGO
W KRYNICY

DLA ORGANIZACJI POZARZĄDOWEJ
EUROPY ŚRODKOWO-WSCHODNIEJ

(2014)Logo sklepNagroda Prezydenta RP 200GEHBohater NKDrok zolnierzy wykletych

 

Logo RZT

 

300x600 tlo 

raze z ulraina logo3

YouTube logo full color

logoCK

Adam Plakat 1 proc 2018 FB 300x300

PROSIMY O WSPARCIE 1%
DLA CHOREGO DZIECKA
NASZYCH PRZYJACIÓŁ
KRS: 0000037904
CEL: 14622 ADAM WACHOWICZ

Dzięki za pomoc!
Może się przydamy dziecku...