mega888 KARTKA DLA OBROŃCÓW GRANIC

KARTKA DLA OBROŃCÓW GRANIC

Nasilenie w ostatnich dniach napięcia wojny hybrydowej na granicy Białorusi i Polski spowodowało konieczność wysłania – w rejony narażone na niebezpieczeństwo – dużych sił Wojska Polskiego, funkcjonariuszy Straży Granicznej i policjantów. Pełnią oni swoją służbę w niebezpiecznych warunkach, niejednokrotnie wystawieni na zagrożenie życia i zdrowia. Są bez wątpienia doskonale przygotowani do wykonywania powierzonych zadań, jednak warunki pełnionej służby oraz oddalenie od rodzin i bliskich sprawiają, że szczególnie ważne są dla nich obecnie wyrazy społecznego wsparcia. Odpowiedzią na tę sytuację jest rosnąca liczba działań pod hasłem #MuremZaPolskimMundurem.

Przemysław Omieczyński, prezes Fundacji Niepodległości: – Wierzymy, że szczególną sympatię i dobre emocje wśród obrońców naszych polskich granic mogą wzbudzić wyrazy serdecznych uczuć i wdzięczności przekazane przez dzieci w ich laurkach, kartkach, obrazkach. Dlatego pragniemy gorąco zaprosić dzieci i młodzież, przede wszystkim szkół podstawowych województwa lubelskiego, do przesyłania takich wyrazów moralnego wsparcia dla żołnierzy Sił Zbrojnych RP oraz funkcjonariuszy Straży Granicznej i Policji, którzy bronią w tych dniach wschodniej granicy Rzeczypospolitej Polskiej przed zagrożeniami związanymi z działaniami wojny hybrydowej, wykorzystujacymi instrumentalnie trudne położenie nielegalnych imigrantów. Od lat wspieramy budowanie pamięci historycznej wśród młodego pokolenia – pamiętamy więc także słowa nauczania Jana Pawła II, że "wolność jest nam dana - i zadana". Ostatnie dni pokazują, jak ważna jest ofiarna służba tych, którzy bronią granic Polski. Nasze myśli kierujmy ku nim nie tylko w nadchodzącym dniu Narodowego Święta Niepodległości 11 Listopada..

Komiks Przygody Misia Wojtka okladka 2019 JPEG wwwO pomoc i współpracę organizacyjną w akcji "Kartka dla Obrońców Granic" poprosiliśmy Lubelskie Kuratorium Oświaty. Wśród szkół, które włączą się do naszej akcji, Fundacja Niepodległości rozlosuje dziesięć kompletów (po 25 sztuk każdy) wydanych przez Fundację komiksów Przygody misia Wojtka, dzielnego żołnierza, które będą atrakcyjną pomocą w procesie dydaktycznym. W realizacji przedsięwzięcia z Fundacją Niepodległości współpracuje też 2.Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej im. mjr. Hieronima Dekutowskiego "Zapory", której Dowódca, płk. Tadeusz Nastarowicz, nagrodzi Autorów najbardziej atrakcyjnych prac specjalnymi pamiątkami. Partnerem medialnym naszej akcji jest Radio Lublin.

Prace uczniów pragnących swoimi kartkami dać wyraz swoich podziękowań lub wsparcia dla żołnierzy wojsk operacyjnych Sił Zbrojnych RP, żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej, funkcjonariuszy Straży Granicznej oraz Policji - pełniących służbę w zagrożonych miejscach polskiej granicy – powinny być nadsyłane zbiorczo przez szkoły na adres:

Sekcja Komunikacji Społecznej, 2 Lubelska BOT / ul. Droga Męczenników Majdanka 70, 20-325 Lublin

z dopiskiem [GRANICA]

Zapraszamy serdecznie dzieci i młodzież do udziału w akcji oraz prosimy o zapoznanie się z uwarunkowaniami technicznymi przedsięwzięcia – które publikujemy poniżej:


* Z uwagi na trudne warunki atmosferyczne panujące o tej porze roku w obszarze służby Adresatów kartek od Dzieci - prosimy, by prace były wykonywane jako rysunki (kredki, flamastry) lub malowane; inne techniki prac dziecięcych - np. wyklejanki, wylepianki - mogą nie dawać gwarancji bezpiecznego dotarcia do Adresatów (zakwaterowanych niejednokrotnie w warunkach polowych);


* Format prac - nie większe niż A4, przysłowiowa "kartka z bloku"; prace mogą mieć formę klasycznych "laurek" składanych na pół, jak kartka pocztowa, tzw. karnetowa;


* Każda praca powinna być włożona przed wysłaniem do osobnej koszulki foliowej A4 (ochrona przed wilgocią; zniszczeniem);


* Nie narzucamy tematyki, treści, dedykacji; wierzymy, że Dzieci, przy wsparciu Nauczycieli, będą kierowały się sercem, dobrą wolą a każde wyrazy wsparcia będą przyjęte z radością i wdzięcznością. Prace nad Kartkami mogą być okazją do wprowadzenia Dzieci w tematykę patriotyczną, związaną z obecną sytuacją na granicy Polski, ale także z przypadającym w tych dniach Narodowym Świętem Niepodległości 11 Listopada.


* Prosimy, by prace dzieci były podpisane z tyłu pracy imieniem (z podaniem wieku) oraz klasą i numerem szkoły. Adres szkoły powinien być dołączony do przesyłki wraz z podaniem liczby przesłanych prac, numerem telefonu/ adresem eMail szkoły oraz wskazaniem osoby do kontaktu w szkole.

Prace powinny być nadsyłane zbiorczo przez szkoły na adres:

Sekcja Komunikacji Społecznej, 2 Lubelska BOT
ul. Droga Męczenników Majdanka 70, 20-325 Lublin

z dopiskiem [GRANICA]


* Termin nadsyłania prac:
Organizatorzy życzą żołnierzom i funkcjonariuszom, by sytuacja na wschodniej granicy Polski unormowała się jak najszybciej, jednak ze względu na uwarunkowania wynikające z stanu epidemii Covid-19 i na fakt pracy zdalnej w przypadku wielu klas/ szkół - naszą akcję planujemy zakończyć przed Świętami Bożego Narodzenia - 20 grudnia 2021. Wiemy jednocześnie, że Adresaci naszej akcji bardzo potrzebują wyrazów społecznego wsparcia, dlatego gorąco zachęcamy do jak najszybszego nadsyłania prac a przychodzące kartki będą na bieżąco dostarczane przez żołnierzy 2LBOT do Odbiorców pełniących swą służbę na granicy Polski.

 

Przygody misia Wojtka, dzielnego żołnierza wydana w formie komiksu historia Misia Wojtka, który z polskimi żołnierzami generała Władysława Andersa przemierzał szlak bojowy od Iranu do Włoch, a później poszedł z nimi na tułaczkę do Wielkiej Brytanii, jest prawdziwa i zarazem pasjonująca. Ten niezwykły niedźwiedź stał się bohaterem. Powstało o nim kilka filmów, wydano książki i komiksy, a także postawiono mu pomniki w kilku państwach świata. Prawdziwym bohaterstwem wykazał się jednak w życiu, a nie jedynie na kartach książek.

Publikacja Fundacji Niepodległości, wydana po raz pierwszy w 2015 r., spotyka się z doskonałym odbiorem młodych czytelników – do czego na pewno przyczynia się sposób narracji autorstwa Anny Niedzieli-Strobel i doskonałe ilustracje Krzysztofa Kokoryna. Forma wydawnictwa sprawia, że świetnie trafia ono do najmłodszych – w przedszkolach i młodszych klasach szkół podstawowych.

*Przykładowe karty komiksu, jaki rozlosujemy wśród Szkół, biorących udział w akcji "Kartka dla Obrońców Granic"

Komiks Przygody Misia Wojtka okladka 2019 JPEG www

 

Komiks Przygody Misia Wojtka 2019 s 05 JPEG www

 

Komiks Przygody Misia Wojtka 2019 s 12 JPEG wwwKomiks Przygody Misia Wojtka 2019 s 19 JPEG www

 Partner medialny: Polskie Radio Lublin

 RADIO LUBLIN new LOGO png

 

2 Pulk Strzelcow Konnych
2 Pułk Strzelców Konnych 
- lekcja historii

2 Pulk Strzelcow Konnych
partner medialny

FE PL na jasne tlo 240

FUNDACJA NIEPODLEGŁOŚCI
ZOSTAŁA UHONOROWANA NAGRODĄ
XXV FORUM EKONOMICZNEGO
W KRYNICY

DLA ORGANIZACJI POZARZĄDOWEJ
EUROPY ŚRODKOWO-WSCHODNIEJ

(2014)Logo sklepNagroda Prezydenta RP 200GEHBohater NKDrok zolnierzy wykletych

 

Logo RZT

 

300x600 tlo 

raze z ulraina logo3

YouTube logo full color

logoCK

Adam Plakat 1 proc 2018 FB 300x300

PROSIMY O WSPARCIE 1%
DLA CHOREGO DZIECKA
NASZYCH PRZYJACIÓŁ
KRS: 0000037904
CEL: 14622 ADAM WACHOWICZ

Dzięki za pomoc!
Może się przydamy dziecku...