mega888 POMOC DLA UCHODŹCÓW Z UKRAINY

POMOC DLA UCHODŹCÓW Z UKRAINY

Pomoc dla Ukrainy GEH fb img 1646055146103Zwracamy się z ogromną prośbą o pilną pomoc dla uchodźców wojennych z Ukrainy.
Fundacja Niepodległości i wolontariusze z naszej rekonstruktorskiej Grupy Edukacji Historycznej organizują skoordynowaną zbiórkę konkretnych i najpilniejszych rzeczy dla osób poszkodowanych przez działania wojenne.

Wszystkie otrzymane przez Państwa dary będą przekazywane odpowiednim organizacjom jak i osobom prywatnym, które na bieżąco udzielają pomocy uchodźcom - tu na miejscu w Lublinie, jak i województwie lubelskim. Liczba uchodźców, opuszczających Ukrainę wskutek rosyjskiej napaści, stale wzrasta. Polska jest pierwszym krajem, w którym znajdują schronienie ludzie zmuszeni do pozostawienia całego swojego dobytku. Skala potrzeb jest więc ogromna.

Potrzebne są:
- żywność o długim terminie przechowywania/ ważności, konserwy, makarony, cukier, herbata, woda mineralna, soki w zakręcanych kartonach itp.;
- żywność dla dzieci, mleko w proszku, kaszki, soki, zupki w słoikach itp.;
- środki higieniczne dla kobiet i dzieci: pieluchy, mokre chusteczki higieniczne, żele do mycia, pasta do zębów, szczoteczki do zębów, podpaski, papier toaletowy itp.;
- materace, koce, śpiwory, łóżka polowe, koce termiczne;
- ubrania i buty (w dobrym stanie - nowe lub nieużywane) dla dzieci, dla kobiet i mężczyzn;
- bielizna (nowa!) dla kobiet i dzieci w różnym wieku [większość uchodźców to kobiety i dzieci];
- zabawki i gry dla dzieci;
- podstawowe środki medyczne, leki - bezreceptowe, dla dorosłych i dla dzieci, w nieotwartych opakowaniach (środki przeciwbólowe, witaminy, leki przeciw przeziębieniom, leki uspokajające, środki opatrunkowe itp.)
- kartony w dobrym stanie - do kompletowania pakietów pomocowych

Wszystkie otrzymane dary po segregacji zostaną przekazane konkretnym organizacjom, które pomagają uchodźcom.

Zbiórka organizowana jest od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00-16:00 w biurze Fundacji Niepodległości, przy ul.Skromnej 5, 20-704 Lublin (biurowiec na końcu ulicy/ mapka dojazdu poniżej).

Bardzo prosimy o pomoc, nie bądźmy obojętni na los niewinnych ludzi.

W razie pytań prosimy o kontakt:
Krzysztof BIELAK, szef Grupy Edukacji Historycznej Fundacji Niepodległości
lub pod numerem telefonu:

Fundacja Niepodleglosci dojazd mapka

Kod QR z w/w informacją (spis potrzebnych produktów) i z mapką dojazdu - do zeskanowania czytnikiem telefonu:

Pomoc dla Ukrainy Fundacja Niepodleglosci Kod QR JPG