83. ROCZNICA WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ – NIEMIECKIEJ AGRESJI NA POLSKĘ

2022 XI 1 L n bis

Serdecznie zapraszamy na uroczyste obchody 83. rocznicy wybuchu II wojny światowej – niemieckiej agresji na Polskę, które odbędą się 1 września 2022 w Lublinie.
Tradycyjnie rozpocznie je Msza Święta odprawiana w kościele Parafii Cywilno-Wojskowej pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Lublinie przy Alejach Racławickich 20. Ciąg dalszy uroczystości z ceremoniałem wojskowym i m.in. uroczystym apelem przewidziano przy Pomniku Nieznanego Żołnierza na Placu Litewskim .
Rocznica agresji niemieckiej na Polskę – 1 IX – to również Dzień Weterana Walk o Niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej.
W imieniu organizacji kombatanckich – Związek Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych - oraz weteranów II wojny światowej, a także lubelskich władz miejskich, wojewódzkich (samorządowych i państwowych) zachęcamy do godnego uczczenia pamięci wszystkich, którzy podczas II wojny światowej i w związku z nią walczyli oraz oddali życie za wolną Polskę.
Pamiętajmy o wywieszeniu w tym dniu flagi narodowej.

Fotorelacja z wydarzenia autorstwa Jana Fedirko na tej stronie w zakładce Multimedia/Galeria: https://www.fundacja-niepodleglosci.pl/multimedia/2596-lublin-83-rocznica-wybuchu-ii-wojny-swiatowej-niemieckiej-agresji-na-polske

Program lubelskich obchodów 83. rocznicy wybuchu II wojny świtowej oraz Dnia Weterana Walk o Niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej 1 września 2022 roku poniżej:

 2022 XI 1 L n bis 1

2 Pulk Strzelcow Konnych
2 Pułk Strzelców Konnych 
- lekcja historii

2 Pulk Strzelcow Konnych
partner medialny

FE PL na jasne tlo 240

FUNDACJA NIEPODLEGŁOŚCI
ZOSTAŁA UHONOROWANA NAGRODĄ
XXV FORUM EKONOMICZNEGO
W KRYNICY

DLA ORGANIZACJI POZARZĄDOWEJ
EUROPY ŚRODKOWO-WSCHODNIEJ

(2014)Logo sklepNagroda Prezydenta RP 200GEHBohater NKDrok zolnierzy wykletych

 

Logo RZT

 

300x600 tlo 

raze z ulraina logo3

YouTube logo full color

logoCK

Adam Plakat 1 proc 2018 FB 300x300

PROSIMY O WSPARCIE 1%
DLA CHOREGO DZIECKA
NASZYCH PRZYJACIÓŁ
KRS: 0000037904
CEL: 14622 ADAM WACHOWICZ

Dzięki za pomoc!
Może się przydamy dziecku...