TERYTORIALSI DZIĘKUJĄ PRZEDSIĘBIORCOM LUBELSZCZYZNY

Orkiestra Wojskowa Lublin 2022 09 03 WWW IMG 9507
Fundacja Niepodległości na zaproszenie Dowódcy 2.Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej imienia mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora” – płk.Tadeusza Nastarowicza – współorganizuje razem z 2.LBOT w sobotę 3 września 2022 r. o godz.18:00, w Filharmonii Lubelskiej, specjalny koncert Orkiestry Wojskowej w Lublinie pod tytułem „Wspólnie dla Ojczyzny”.
Jest on dedykowany zaproszonym Pracodawcom z terenu całej Lubelszczyzny, którzy zatrudniają żołnierzy Terytorialnej Służby Wojskowej. Będzie też okazją do wyrażenia wdzięczności za stworzenie Pracownikom najlepszych warunków do godzenia pracy zawodowej i służby wojskowej.

2.Lubelska Brygady Obrony Terytorialnej jest jedną z najliczniejszych w Siłach Zbrojnych RP. Budowanie jednostki ochotniczej na tak wysokim poziomie nie byłoby możliwe bez silnego wsparcia społecznego, z którego Lubelszczyzna może być dumna. Dowódca 2.LBOT, płk Tadeusz Nastarowicz, podkreśla, że bardzo ważny jest także trud wkładany przez Pracodawców w budowanie bezpieczeństwa kraju:

– Zdajemy sobie sprawę, iż zatrudnianie żołnierzy Terytorialnej Służby Wojskowej może być dla pracodawców, szczególnie z mniejszych podmiotów gospodarczych, sporym obciążeniem, zwłaszcza w ostatnim czasie, kiedy żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej są angażowani w walkę ze skutkami licznych sytuacji kryzysowych. „Terytorialsi”, oprócz swoich codziennych zadań, nie tylko wspierali aktywnie lokalne samorządy w zwalczaniu i zapobieganiu Covid-19, czy w relokacji uchodźców z terytorium ogarniętej wojną Ukrainy, ale także pomagają Straży Granicznej i jednostkom Wojsk Operacyjnych w ochronie granicy państwowej Rzeczypospolitej Polskiej z Republiką Białorusi. To dla nas bardzo ważne, gdy Pracodawcy na Lubelszczyźnie ze zrozumieniem podchodzą do wymogów służby w 2LBOT. Podczas tego wyjątkowego koncertu chcemy im za to podziękować.

Wydarzenie będzie promowało województwo lubelskie, jako miejsce, którego mieszkańcy wspólnie dbają o rozwój i bezpieczeństwo kraju oraz lokalnych społeczności. Honorowym Patronatem objęli koncert: Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski oraz Wojewoda Lubelski Lech Sprawka. Województwo Lubelskie jest także Partnerem we wsparciu realizacji wydarzenia w ramach programu „Lubelskie Smakuj Życie!”. Swojego wsparcia udzielili również: Narodowy Bank Polski Oddział Okręgowy w Lublinie oraz PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa sp. z o.o.

Wieczór uświetni swoim występem Orkiestra Wojskowa w Lublinie, która jest jedną z najstarszych orkiestr w Wojsku Polskim.

Zespół Orkiestry Wojskowej w Lublinie prezentuje wysoki poziom artystyczny. Orkiestra wielokrotnie przebywała na wyjazdach artystycznych poza granicami kraju, koncertując w Niemczech, Białorusi, Belgii, Czechach i na Słowacji. W latach 2003, 2005, 2007 orkiestra brała udział w koncertach organizowanych przez Departament Wychowania i Promocji Obronności MON w Łazienkach Królewskich w Warszawie. W 2007 r. uświetniła uroczystości rocznicowe poświęcone zakończeniu II Wojny Światowej. Obecnie orkiestra uczestniczy w regionie we wszystkich imprezach oraz uroczystościach organizowanych z okazji świąt państwowych, wojskowych, patriotycznych i religijnych. W okresie między festiwalami orkiestra intensywnie rozwija swoją działalność muzyczną, popularyzując szereg opracowań o wysokiej randze artystycznej.

W repertuarze orkiestry na koncercie będzie można usłyszeć utwory o różnorodnej charakterystyce, odnoszące do tematyki patriotycznej oraz rozrywkowej i filmowej – w najnowszych aranżacjach, tworzonych przez znakomitych artystów z myślą o powyższym przedsięwzięciu. Będą one zawierały współbrzmienia orkiestry dętej wzbogacone o wybrane instrumentarium, obejmujące kwartet smyczkowy oraz rozbudowany zespół perkusyjny, uzupełnione o zaproszonych wykonawców ze środowiska cywilnego. Takie połączenie pozwoli usłyszeć odbiorcy nowe współbrzmienia, odmienne od typowej muzyki na instrumenty dęte, a orkiestrze da możliwość zaprezentowania się z innej strony, znacznie rozbudowującej ładunek emocjonalny występu. Podczas koncertu zostaną także zaprezentowane utwory wokalne, wykonywane przez młodych polskich artystów uczestniczących między innymi w czołowych programach muzycznych, takich jak: „The Voice of Poland” czy „Szansa na sukces”.

 
Lubelskie L WWW
 
LS Koncert Wspolnie Dla Ojczyzny FN 2LBOT 1200x719
 
2 Pulk Strzelcow Konnych
2 Pułk Strzelców Konnych 
- lekcja historii

2 Pulk Strzelcow Konnych
partner medialny

FE PL na jasne tlo 240

FUNDACJA NIEPODLEGŁOŚCI
ZOSTAŁA UHONOROWANA NAGRODĄ
XXV FORUM EKONOMICZNEGO
W KRYNICY

DLA ORGANIZACJI POZARZĄDOWEJ
EUROPY ŚRODKOWO-WSCHODNIEJ

(2014)Logo sklepNagroda Prezydenta RP 200GEHBohater NKDrok zolnierzy wykletych

 

Logo RZT

 

300x600 tlo 

raze z ulraina logo3

YouTube logo full color

logoCK

Adam Plakat 1 proc 2018 FB 300x300

PROSIMY O WSPARCIE 1%
DLA CHOREGO DZIECKA
NASZYCH PRZYJACIÓŁ
KRS: 0000037904
CEL: 14622 ADAM WACHOWICZ

Dzięki za pomoc!
Może się przydamy dziecku...