mega888 83. ROCZNICA OBRONY LUBLINA

83. ROCZNICA OBRONY LUBLINA

Pomnik obroncow lublina A34116 września 2022 r. (piątek) odbędą się obchody 83. rocznicy walk w obronie Lublina, stoczonych z niemieckim najeźdźcą, 16-17 wrześniu 1939 r. Uczestnicy tych obchodów złożą hołd żołnierzom września 1939 r. - obrońcom Lublina i Ojczyzny.
Organizatorem obchodów są: Prezydent i Rada Miasta Lublin, Dyrektor z nauczycielami i Młodzieżą Technikum Elektronicznego im. Obrońców Lublina 1939 i X Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego przy ul. Wojciechowskiej 38, w Lublinie, którzy zapraszają do udziału w tej patriotycznej uroczystości.

Fotorelacja z wydarzenia autorstwa Jana Fedirko na tej stronie w zakładce Multimedia/Galeria: https://www.fundacja-niepodleglosci.pl/multimedia/2601-obchody-83-rocznicy-obrony-lublina

Program uroczystości rozpoczynających się tradycyjnie Mszą św. i pod Pomnikiem Obrońców Lublina 1939 (ul. T. Zana, u zbiegu z al. Kraśnicką) poniżej:

Program 83. Rocznicy Obrony Lublina:
godz. 8:00 - Msza św., w intencji Obrońców Lublina i Społeczności Zespołu Szkół Elektronicznych, połączona w związku z uroczystością inauguracji roku szkolnego 2022/2023 w tej Szkole, w kościele pw. Niepokalanego Serca Maryi i Św. Franciszka przy al. Kraśnickiej 76 w Lublinie, z udziałem pocztów sztandarowych,
godz. 11:00 – uroczysty apel pamięci przy Pomniku Obrońców Lublina 1939, ul. T. Zana, u zbiegu z al. Kraśnicką, z udziałem pocztów sztandarowych:
• odegranie hymnu Rzeczypospolitej Polskiej,
• powitanie uczestników,
• przemówienia okolicznościowe,
• apel pamięci przygotowany przez uczniów Technikum Elektronicznego im. Obrońców Lublina 1939,
• złożenie kwiatów i zapalenie zniczy,
• odegranie utworu „Śpij kolego…” przez sygnalistę orkiestry wojskowej w Lublinie.
Wartę honorową przy Pomniku Obrońców Lublina 1939 zaciągną żołnierze Garnizonu Lublin.

Informacja za: Zdzisław Niedbała, Kancelaria Prezydenta Miasta Lublin