PRZYJACIELE FUNDACJI ODZNACZENI NA UKRAINIE

        2022_XII_O6_bis_1.jpg                   305349592_616316509998941_8711154618082104299_n.jpg

 Każdy z nas stara się na ile może pomagać zaatakowanym Ukraińcom, na swój sposób nie być obojętnym wobec tragedii naszych sąsiadów.
Miło nam, że w listopadzie działacze zaprzyjaźnieni od lat z Fundacją właśnie za ten wieloletni wkład bratniej pomocy zostali odznaczeni ukraińskimi medalami. Order Za Zasługi III klasy z rąk Prezydenta Zełeńskiego otrzymał korespondent Radia Wnet na Ukrainie Paweł Bobołowicz. Paweł jest również szefem Redakcji Białoruskiej i jednocześnie współtwórcą Radio Unet. Nie tylko dziennikarz, ale działacz obywatelski od czasów opozycji w PRL, można powiedzieć, że od zawsze związany z Ukrainą. Brał udział z rosnącym zaangażowaniem w Pomarańczowej Rewolucji i Rewolucji Godności. dziś praktycznie jest korespondentem wojennym, ale nie tylko organizuje pomoc humanitarną i dla walczących.

Jak podano w dekrecie Prezydenta Ukrainy, odznaczenie zostało nadane „za znaczący wkład osobisty w umocnienie współpracy międzynarodowej, wspieranie suwerenności państwowej i integralności terytorialnej Ukrainy oraz popularyzację państwa ukraińskiego na świecie”.
Wśród odznaczanych dziennikarzy była również dziennikarka telewizji w Polsce i na Ukrainie Bianka Zalewska - uhonorowana Orderem Księżnej Olgi II Klasy.
Wracając „na fundacyjne podwórko” medalem „Nagroda Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy” odznaczony został Damian Duda. Od początkiem napaści moskalskiej na Ukrainę - zaraz po Rewolucji Godności w 2014 roku – ruszył z pomocą w najgorętsze rejony przyfrontowe. Damian jest wybitnym medykiem pola walki i wielokrotnie z narażeniem życia niósł pomoc poszkodowanym i potrzebującym w trakcie ostrzałów ludności cywilnej przez kacapską soldateskę. Twórca wielu inicjatyw społecznych, zwłaszcza proobronnych jak np. Legia Akademicka. Stworzył i stale rozbudowuje POL UKR TEAM niosący pomoc rannym na Ukrainie i szkolącym z medycyny pola walki. Jest oficerem WOT. Jednocześnie pełni funkcję szefa Departamentu Polityki Informacyjnej Rządowego Centrum Bezpieczeństwa RP.
W uzasadnieniu odznaczenia strona ukraińska podkreśliła jego szczególny wkład we wspieranie suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy, zacieśnianie współpracy międzypaństwowej oraz znaczący wkład w przywrócenie pokoju w regionie.
Odznaczenie w Ambasadzie Ukrainy w Warszawie wręczyli szef Centrum Przeciwdziałania Dezinformacji Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Andrij Szapowałow oraz Ambasador Ukrainy w RP Wasyl Zwarycz.
Panowie serdecznie gratulujemy, a przede wszystkim dziękujemy!
ДО ПЕРЕМОГИ!

2022_XII_O6_bis_2.jpg

received_662295108500017.jpeg

Tekst: Jan Fedirko

2 Pulk Strzelcow Konnych
2 Pułk Strzelców Konnych 
- lekcja historii

2 Pulk Strzelcow Konnych
partner medialny

FE PL na jasne tlo 240

FUNDACJA NIEPODLEGŁOŚCI
ZOSTAŁA UHONOROWANA NAGRODĄ
XXV FORUM EKONOMICZNEGO
W KRYNICY

DLA ORGANIZACJI POZARZĄDOWEJ
EUROPY ŚRODKOWO-WSCHODNIEJ

(2014)Logo sklepNagroda Prezydenta RP 200GEHBohater NKDrok zolnierzy wykletych

 

Logo RZT

 

300x600 tlo 

raze z ulraina logo3

YouTube logo full color

logoCK

Adam Plakat 1 proc 2018 FB 300x300

PROSIMY O WSPARCIE 1%
DLA CHOREGO DZIECKA
NASZYCH PRZYJACIÓŁ
KRS: 0000037904
CEL: 14622 ADAM WACHOWICZ

Dzięki za pomoc!
Może się przydamy dziecku...