mega888 UKRAINY SŁAWA STAŁA POMIŻ NARODAMI

UKRAINY SŁAWA STAŁA POMIŻ NARODAMI

2023 II 24 bisNASTAŁA CHWAŁA UKRAINY MIĘDZY NARODAMI.
Drodzy ukraińscy przyjaciele wybaczcie tę z lekka trawestację wersu z Nacjonalnego Hymnu Ukrainy. Jednak to niezaprzeczalny fakt, że od roku wśród cywilizowanych narodów Ukraina - NARÓD UKRAIŃSKI - jest bohaterem. Tylko żal, że takim kosztem…
To już dziewiąty rok jak stanęliście - wszyscy Ukraińcy - do heroicznej, nierównej walki i od roku na czele z Prezydentem Zełeńskim stawiacie czoła agresji moskowskiego imperializmu w pełnym już wymiarze.
Po raz kolejny moskale pokazali swe niestety nieodmienne oblicze. Mordy, tortury, gwałty głównie na bezbronnej ludności cywilnej, grabieże. Nihil nowi, nie tylko od czasu "Zapisków oficera armii czerwonej" S. Piaseckiego. Dodali tylko technologię. Bestialskie ataki rakietowe, w tym pociskami balistycznymi na cywilne osiedla, nie tylko infrastrukturę krytyczną, aby wywołać gigantyczny kryzys humanitarny. Żadnego prawa wojennego, poszanowania konwencji międzynarodowych, w tym używanie zakazanych rodzajami uzbrojenia, bomb czy uzupełnienie orków urkami (wysyłanie do wałki morderców z więzień). Na szczęście – również dla nas – wzmaga to tylko opór dumnych następców kozaków.
Może to zabrzmi jak truizm, ale warto przy każdej okazji powtarzać podziękowania, że dosłownie walczycie za nas, w obronie wolnego świata, którego losy w decydującej mierze zależą dziś od Waszego męstwa i żertwy.
Pozwólcie, że podziękuję Wam Bracia jeszcze raz trawestując pryspiw Hymnu Ukrainy: DOKOZALIZCIE, ŻE JESTEŚCIE KOZACKIEGO RODU! (Powiem tak – dokonało się. Podczas Majdanu Pomarańczowej Rewolucji wzywałem "dokażycie shcho Vy Bratia kozackogo rodu").
Pamiętajcie: "Ukraina bude vilna, bude Neńka samostijna, szabli do gory!"
Do rodaków zaś pozwolę sobie zaapelować popularnymi dziś słowami songu Taraki; „Szcze ne vmerła i nie zginie - padaj Lasze mocniej rękę Ukrainie”. Potrzeba coraz większego wsparcia, zwłaszcza tych walczących u peredowej (na froncie) wydaje się oczywista. Rozważcie proszę wesparcie np. naszych medyków pola walki z POL-UKR TEAM, którzy dosłownie na pierwszej linii frontu ratują życie rannych żołnierzy: https://www.facebook.com/wmiedzyczasy
Razom do Peremogi!
Slava UKRAINI!
Poniżej kilka emblematycznych zdjęć z ostatniego roku na Ukrainie. Celowo pominąłem te z Polski (również z granicy w lutym i marcu), z Polakami ponieważ chyba wystarczy, że zachowaliśmy się godnie, może nawet właśnie z godnością jesteśmy w stanie przejąć dziedzictwo „INKI” i po prostu „zachowaliśmy się jak trzeba”!

 2023_II_24_bis_0.jpg

2023_II_24_bis_1.jpg 

 2023_II_24_bis_2.jpg

 2023_II_24_bis_3.jpg

2023_II_24_bis_4.jpg 

 2023_II_24_bis_5.jpg

2023_II_24_bis_6.jpg 

Jan Fedirko, Fundacja Nezałeżnosti, luty 2023, (niestety Lublin)

ruskij_mir.jpg

2 Pulk Strzelcow Konnych
2 Pułk Strzelców Konnych 
- lekcja historii

2 Pulk Strzelcow Konnych
partner medialny

FE PL na jasne tlo 240

FUNDACJA NIEPODLEGŁOŚCI
ZOSTAŁA UHONOROWANA NAGRODĄ
XXV FORUM EKONOMICZNEGO
W KRYNICY

DLA ORGANIZACJI POZARZĄDOWEJ
EUROPY ŚRODKOWO-WSCHODNIEJ

(2014)Logo sklepNagroda Prezydenta RP 200GEHBohater NKDrok zolnierzy wykletych

 

Logo RZT

 

300x600 tlo 

raze z ulraina logo3

YouTube logo full color

logoCK

Adam Plakat 1 proc 2018 FB 300x300

PROSIMY O WSPARCIE 1%
DLA CHOREGO DZIECKA
NASZYCH PRZYJACIÓŁ
KRS: 0000037904
CEL: 14622 ADAM WACHOWICZ

Dzięki za pomoc!
Może się przydamy dziecku...