mega888 XII BIEG PAPIESKI W LUBLINIE – RELACJA

XII BIEG PAPIESKI W LUBLINIE – RELACJA

2019 10 16 bis 10 16 października w Lublinie na Bronowicach odbył się XII Bieg Papieski. W tym roku przebiegał pod hasłem „Otwórzcie drzwi Chrystusowi”. Na stadionie Zespołu Szkół Budowlanych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego stawiło się około 500 zawodników.
Biegacze startowali w poszczególnych grupach wiekowych: bieg dzieci (I-IV klasa szkoły podstawowej), bieg dzieci (V-VI klasa szkoły podstawowej), bieg dzieci (VII i VIII klasa szkoły podstawowej), bieg młodzieży (szkoły średnie), bieg główny dorosłych na 4 km.
Biegi miały zróżnicowane dystanse i odbywały się z podziałem na dziewczęta i chłopców. Miło nam poinformować, że Pan Krzysztof Adamczyk zajął 2 miejsce w biegu głównym. Każdy z zawodników na starcie otrzymał koszulkę z logo imprezy oraz głównych organizatorów, natomiast po dotarciu do mety – pamiątkowy medal. Dla wszystkich przygotowano również poczęstunek.

2019 10 16 bis 11
2019 10 16 bis 12 Zawodników, którzy zajęli pierwsze miejsca uhonorowano pucharami i nagrodami, które wręczali m.in. Lubelski Kurator Oświaty Teresa Misiuk, radny Rady Miasta Lublin Marcin Jakóbczyk reprezentujący Wojewodę Lubelskiego Przemysława Czarnka, przedstawiciele Urzędu Miasta Lublin, Rady Dzielnicy Bronowice oraz organizatorów – Zespołu Szkół Budowlanych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lublinie, Lubelskiej Wojewódzkiej Komendy OHP, Hufca Pracy w Lublinie, Parafii pw. Świętego Krzyża w Lublinie i Fundacji Niepodległości – Jan Fedirko.
Bieg Papieski jest dorocznym lokalnym wydarzeniem organizowanym od 12 lat dla uczczenia wyboru Karola Kardynała Wojtyły na Papieża Jana Pawła II. Jak wiemy Papież przez całe życie przywiązywał dużą wagę do sportu, zwłaszcza jego moralnych walorów, a i sam nie stronił od piłki oraz okazji do aktywnego wypoczynku. Jak chyba każdy z nas miał swój ulubiony klub, któremu kibicował. Często zapraszał na audiencje sportowców.
Do biegu zgłosili się uczniowie szkół podstawowych i średnich z terenu Lublina, a także uczestnicy OHP z innych miejscowości – w tym roku z Łukowa, Puław, Kraśnika, Chełma, Zamościa i Świdnika.
W trakcie tegorocznego przedsięwzięcia tradycyjnie w przerwach między poszczególnymi startami oraz ogłoszeniem wyników i wręczeniem pucharów i nagród, ks. Andrzej Andruszak z parafii pw. Świętego Krzyża w Lublinie przeprowadził dla dzieci quiz wiedzy o Papieżu Janie Pawle II, a instruktorzy z Polskiego Czerwonego Krzyża przeprowadzili pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Całą imprezę prowadził Wojewódzki Komendant OHP Piotr Gawryszczak, natomiast całe przedsięwzięcie zorganizował komendant Hufca Pracy w Lublinie Jacek Bury wraz z pracownikami jednostki.

Informacja za: http://www.lubelska.ohp.pl/index.php/137-aktualnosci/4003-xii-bieg-papieski-w-lublinie

2019 10 16 bis 15

2019 10 16 bis 14