mega888 WIELKANOC 2020

WIELKANOC 2020

Wielkanoc 2020 Kartka ZyczeniaZ okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego życzymy prawdziwej wielkanocnej Radości i Nadziei, która silniejsza niż kamień!

W tym roku jako ilustrację do naszych życzeń zamieszczamy reprodukcję kartki, jaką otrzymali Weterani pozostający w trudnym czasie zagrożenia epidemiologicznego pod opieką żołnierzy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. mjr. CC Hieronima Dekutoweskiego ps. Zapora.

Z inicjatywy Fundacji Niepodległości, żołnierze 2.LBOT dostarczyli Weteranom przed południem w Wielką Sobotę, 11 kwietnia 2020, tradycyjną Wielkanocną Święconkę.

Na prośbę organizatorów, zestawy tradycyjnych polskich pokarmów wielkanocnych zostały przed doręczeniem do Weteranów poświęcone przez Kapelana Garnizonu Lublin, ks. ppłk Andrzeja Piersiaka.
Do każdej Święconki dołączone są Wielkanocne życzenia.

Decyzją Dowódcy 2LBOT, płk. Tadeusza Nastarowicza, akcja zostaje przeprowadzona na Lubelszczyźnie we wszystkich batalionach wchodzących w skład 2 Lubelskiej Brygady OT. Do współpracy zaproszono też księży Kapelanów odpowiednich jednostek. Partnerem Fundacji Niepodległości i 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. mjr. CC Hieronima Dekutowskiego ps. Zapora w realizacji akcji "Święconka dla Weterana" jest Lubelskie Środowisko Żołnierzy 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK.

W regionie ta wojskowa Święconka Wielkanocna trafiła do ponad trzystu Weteranów walk o niepodległość Polski.

Relacje medialne pod linkami: