mega888 PODARUJMY UŚMIECH DZIECIOM NA UKRAINIE

PODARUJMY UŚMIECH DZIECIOM NA UKRAINIE

Plakat._Dzień_Dziecka._Jazłowiec_bis_FN.jpg

Ukraińskie Dzieci od ponad roku nie mają zbyt wielu powodów do uśmiechu. Te, które zbiegły do Polski (i innych krajów) smucą się, martwiąc się o los swoich Ojców. Te, które pozostały na Ukrainie, są wewnętrznie przesiedlone, mają dodatkowy powód do zmartwień i łez chociażby z powodu stałego zagrożenia możliwością rosyjskiego ostrzału. Nic nie zastąpi pełnej rodziny, jednak w tej sytuacji możemy choć spróbować postarać się pomóc – złagodzić te traumę. Każdy w miarę swoich możliwości. Najprostsze, a w zasadzie możliwe ze strony każdego z nas – w kontekście zbliżającego się Dnia Dziecka - wydaje się podzielenie zabawkami.
Dobrze byłoby obdarować dzieci na Ukrainie:
• zabawkami – prosimy o niezniszczone i kompletne (puzzle, gry) zaś pluszaki czyste
• artykułami plastycznymi i szkolnymi
• artykułami dla maluszków np. śliniaki, kubeczki
• słodyczami (ale tylko trwałymi tzn. czekolady czy ciastka bez kremu)
• wszystkim innym co wiecie, że może wywołać uśmiech i dać choć chwilę zadowolenia u dzieci

Jako, że planujemy dostarczyć je na Dzień Dziecka zbiórka potrwa do 31 maja.
Dary można przekazywać w Lublinie – w godz. 9-15 - do:
- Hufca Pracy 3-18 OHP przy ul. Łabędziej 15 (tel. 817457379)
- Fundacji Niepodległości przy ul. Skromnej 5 (tel. 81 5361210)

Zabawki trafią w pierwszej kolejności do dzieci uchodźców ze wschodu Ukrainy przebywających u Sióstr Niepokalanek w Jazłowcu.
W przypadku większej ilości w dystrybucje zaangażujemy miejscowy Caritas, zaś pomocą logistyczna wesprze nas Konsulat RP w Łucku.

Zbiórkę – i dostarczenie do celu – realizuje lubelski Hufiec Pracy, Stowarzyszenie Łabędź, Fundacja Niepodległości wraz z Grupą Edukacji Historycznej oraz Konsulat Generalny RP w Łucku, który objął akcję patronatem honorowym.