mega888 Wołyń 2015. Recordatio - szczegółowy program

Wołyń 2015. Recordatio - szczegółowy program

Ruszamy ponownie na Wołyń. To już ósma nasza wyprawa. Przez te lata zadzierzgnęliśmy więź z tą krainą, z jej przeszłością i teraźniejszością, z jej mieszkańcami, tymi byłymi i obecnymi, z jej miejscami, tymi do których docieramy bez problemu i tymi, których już nie ma na mapach. Każdą kolejną wyprawą dopisujemy następny rozdział w wielkiej księdze polskości tych ziem. 
Obóz ma charakter surviwalowy, edukacyjny i integracyjny. Biorą w nim udział Polacy i Ukraińcy ludzie najróżniejszej proweniencji: od młodych po starszych, od bezrobotnych po pracoholików, od abnegatów po pasjonatów, od uczących się po uczących się mniej, od chłopów po hrabiów, od potomków wołyńskich po ludzi z zakątków z całej Polski. Wszystko to ważne, ale tak naprawdę w tej sztafecie pokoleniowej liczy się ten uścisk ręki, jaki wymieniamy z wielkimi duchami naszej przeszłości.

Wołyń 2015. Recordatio

program obozu wędrownego / 10-23 sierpnia

10 sierpnia (poniedziałek) Lublin – Rymacze - Krzemieniec            (320 km / 4,5 h)

11 sierpnia (wtorek)           Szumsk                                                    

12 sierpnia (środa)             Wiśniowiec / Wiśniowiec Stary /                    

13 sierpnia (czwartek)       Beresteczko                                              

14 sierpnia (piątek)             Załoźce

                                                

15 sierpnia (sobota)           Krzemieniec – Poczajów (wycieczka)      

16 sierpnia (niedziela)       Krzemieniec – Dubno – Rożyszcze – Łuck – Kowel

                                                                                                              

17 sierpnia (poniedziałek) Zasmyki – Kupiczów                              

18 sierpnia (wtorek)           Hołoby – Przewały – Łuków                  

                                                                        

19 sierpnia (środa)             Turzysk – Kowel (cmentarz Na Górce)  

20 sierpnia (czwartek)      Kowel – Pulmo                                      

21 sierpnia (piątek)             Ostrówki – Zamostecze                          

22 sierpnia (sobota)             Ostrówki – Luboml                              

23 sierpnia (niedziela)        Pulmo – Lublin                                       (150 km / 2,5 h)                                         

 Tłustym drukiem zaznaczono miejsca kwaterowania grupy (Krzemieniec – Kowel – Pulmo) oraz dni przejazdu. Startujemy 10 sierpnia o godz. 5 00 z placu przy świetlicy OHP na ul. Łabędziej 16 w Lublinie. Dla śpiochów i nocnych marków istnieje możliwość nocowania w świetlicy. Zbiórkę przed wyjazdem zaczynamy o godz. 4 00. Można zapomnieć sztućców, telefonu, śpiwora, namiotu, pieniędzy, bielizny, okularów, pamiętniczka – to wszystko będzie można pożyczyć od uczestników wyprawy lub dostać w obozowym kwatermistrzostwie. Nie można tylko zapomnieć paszportu!

Pierwszą kwaterą na tegorocznym szlaku będzie Krzemieniec. Stąd (podobnie jak z kolejnych kwater) będziemy codziennie wyruszać do położonych w pobliżu cmentarzy. W przypadku gdy w programie podano więcej niż jedną nazwę miejsca oznacza to podział grupy na sekcje i równoległą pracę na dwóch lub więcej cmentarzach. Wyjątek stanowią dni kiedy będziemy zmieniać kwatery. W tych przypadkach wymienione miejsca oznaczają tylko wizytę na cmentarzu i zapalenie zniczy. Tak będzie w Rymaczach (w drodze do Krzemieńca) oraz w Dubnie i Rożyszczach (w drodze do Kowla).

15 sierpnia jest dniem wolnym od pracy – to święto państwowe i kościelne (dzień Wojska Polskiego i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny). Uroczystości religijne poprowadzi tego dnia kolega Dariusz Palusiński. A po ceremonii urządzimy wycieczkę do Poczajowa, zaś po obiedzie małą marszrutę po Krzemieńcu (Muzeum Juliusza Słowackiego, Góra Bony, Liceum Krzemienieckie).

Istnieje możliwość dołączenia do grupy w trakcie trwania obozu (codziennie kursują z Lublina autobusy do Kowla i Łucka skąd możemy odbierać dojeżdżających uczestników) lub wcześniejszego wyjazdu z obozu (w tym przypadku odwozimy uczestników na dworzec autobusowy w Krzemieńcu, Kowlu bądź Łucku).

Jeśli w tegorocznym obozie zechce wziąć udział więcej niż 60 uczestników zorganizujemy równoległe podobozy stacjonarne w miejscowościach: Przewały. Łuków, Turzysk, Luboml, Rożyszcze.

Powrót (23 sierpnia) do Lublina planowany jest na godz. 15 00. Część uczestników jest spoza Lublina i będzie musiała dostać się jeszcze do własnych domów. Chcąc ułatwić im dalszą podróż zobowiązani jesteśmy do umożliwienia im dotarcia na dworzec autobusowy lub kolejowy w Lublinie w celu uzyskania połączeń komunikacyjnych z rodzinnymi miejscowościami.

Organizatorzy projektu Wołyń 2015. Recordatio* zapewniają wszystkim uczestnikom obozu zakwaterowanie, wyżywienie i ubezpieczenie oraz transport z Lublina na Wołyń i z powrotem.

Kontakt do koordynatora projektu: Jacek Bury, tel. 508 323 498

mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

*Recordatio (łac.) - pamięć, wspominać, wspomnienie

"Wołyń 2015. Recordatio jest częścią projektu „Pamiętajmy pamiętać” i został dofinansowany ze środków programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich

FIO MPiPS logo1 web2

2 Pulk Strzelcow Konnych
2 Pułk Strzelców Konnych 
- lekcja historii

2 Pulk Strzelcow Konnych
partner medialny

FE PL na jasne tlo 240

FUNDACJA NIEPODLEGŁOŚCI
ZOSTAŁA UHONOROWANA NAGRODĄ
XXV FORUM EKONOMICZNEGO
W KRYNICY

DLA ORGANIZACJI POZARZĄDOWEJ
EUROPY ŚRODKOWO-WSCHODNIEJ

(2014)



Logo sklep



Nagroda Prezydenta RP 200



GEH



Bohater NKD



rok zolnierzy wykletych

 

Logo RZT

 

300x600 tlo 

raze z ulraina logo3

YouTube logo full color

logoCK

Adam Plakat 1 proc 2018 FB 300x300

PROSIMY O WSPARCIE 1%
DLA CHOREGO DZIECKA
NASZYCH PRZYJACIÓŁ
KRS: 0000037904
CEL: 14622 ADAM WACHOWICZ

Dzięki za pomoc!
Może się przydamy dziecku...