mega888 Projekt Wołyń 2013. Rewolucja

Projekt Wołyń 2013. Rewolucja

22 maja przedstawiciele Fundacji Niepodległości złożyli wizytę w Zespole Szkół Nr 5 im. Jana Pawła II przy ul. Elsnera. Na zaproszenie wychowawczyni jednej z klas I Grażyny Fiok przybyli oni do szkoły wraz z młodzieżą Środowiskowego Hufca Pracy oraz wolontariuszami – uczestnikami wołyńskich, wakacyjnych obozów, podczas których porządkowane są cmentarze i miejsca pamięci na byłych Kresach II Rzeczypospolitej.

W trakcie spotkania z młodzieżą zaprezentowano na rzutniku filmiki i zdjęcia dokumentujące nie tylko prace porządkowe na wołyńskich nekropoliach, ale także codzienne, obozowe życie. Spotkanie z uczniami ZSP Nr 5 zapoczątkowuje serię spotkań z młodzieżą lubelskich szkół, których tematem będą wyprawy na Wołyń współorganizowane przez Fundację Niepodległości. Ich celem jest nie tylko propagowanie historii Wołynia, ale także rekrutacja młodych ludzi, którzy chcieliby wziąć udział w tegorocznym projekcie porządkowania polskich cmentarzy na Ukrainie – Wołyń 2013. Rewolucja. Warto nadmienić, że pierwsze spotkanie promujące ideę porządkowania wołyńskich cmentarzy odbyło się w kwietniu, w lubelskim Ratuszu, gdzie radni naszego miasta mogli zapoznać się z charakterem wołyńskich działań bronowickiej młodzieży zrzeszonej w Środowiskowym Hufcu Pracy.

Po spotkaniu z młodzieżą przedstawiciele Fundacji Niepodległości spotkali się z dyrektorem szkoły Mieczysławem Klimczakiem, który realizuje na terenie swojej placówki fundacyjny projekt 2013 – Rok Żołnierzy Wyklętych.

Wołyń 2013. Rewolucja rozpocznie się w tym roku 7 sierpnia i potrwa do 22 sierpnia.

Zapraszamy do obejrzenia relacji wideo  z wystawy przedstawiającej wyjazd w roku 2012

2 Pulk Strzelcow Konnych
2 Pułk Strzelców Konnych 
- lekcja historii

2 Pulk Strzelcow Konnych
partner medialny

FE PL na jasne tlo 240

FUNDACJA NIEPODLEGŁOŚCI
ZOSTAŁA UHONOROWANA NAGRODĄ
XXV FORUM EKONOMICZNEGO
W KRYNICY

DLA ORGANIZACJI POZARZĄDOWEJ
EUROPY ŚRODKOWO-WSCHODNIEJ

(2014)Logo sklepNagroda Prezydenta RP 200GEHBohater NKDrok zolnierzy wykletych

 

Logo RZT

 

300x600 tlo 

raze z ulraina logo3

YouTube logo full color

logoCK

Adam Plakat 1 proc 2018 FB 300x300

PROSIMY O WSPARCIE 1%
DLA CHOREGO DZIECKA
NASZYCH PRZYJACIÓŁ
KRS: 0000037904
CEL: 14622 ADAM WACHOWICZ

Dzięki za pomoc!
Może się przydamy dziecku...