mega888 Wystawa artystów z Białorusi w Lublinie

Wystawa artystów z Białorusi w Lublinie

"Impresje słowiańskiej duszy” – obrazy inspirowane dziełem św. Jana Pawła II.
Wystawa artystów z Towarzystwa Polskich Plastyków przy Związku Polaków na Białorusi czynna w kościele Św. Rodziny w Lublinie.

Malują pogodne pejzaże i sceny rodzajowe. Uważają, że wiara i nauczanie św. Jana Pawła II to wyjątkowo głęboka inspiracja dla sztuki. Prace Anny Werpachowskiej (Białystok) i Gienadija Pitsko (Grodzieńszczyzna – Białoruś) można oglądać w
kościele Św. Rodziny w Lublinie. Wernisaż wystawy „Impresje słowiańskiej duszy” towarzyszył inauguracji XVIII Festiwalu Organowego Lublin - Czuby.
Anna Werpachowska zawodowo zajmuje się malarstwem od ponad 20 lat. Mieszka i tworzy w Białymstoku. Jej prace można spotkać w prywatnych kolekcjach w Polsce i zagranicą. Chętnie otwiera się na twórczość artystów z Białorusi i zaprasza ich do współpracy. Jednym z nich jest Gienadij Pitsko – bardzo popularny malarz współczesny Grodzieńszczyzny. On także chętnie sięga po klasyczne tematy. Jego obrazy tchną nostalgicznym klimatem chęci powrotu do przyrody. W Kościele św. Rodziny na Czubach artyści prezentują około 30 prac inspirowanych naturą, ale także nauczaniem i postacią papieża- św. Jana Pawła II. Dla nich obojga jest on niekwestionowanym autorytetem i inspiracją w pracy twórczej. Wystawę Anny Werpachowskiej i Gienadija Pitsko można oglądać w kościele Św. Rodziny w Lublinie, codziennie od 14.00 do 17.30 oraz w każdą środę podczas koncertów festiwalowych. Najbliższy koncert już w środę 2 lipca. Wystąpi słynny skrzypek Piotr Sadowski oraz założona przez niego Grupa im. Telemanna. Osoby i grupy, które chcą zobaczyć prace mogą zasięgnąć więcej informacji pod numerem telefonu: 602 11 56 07 lub adresem mailowym. Ekspozycja „Impresje słowiańskiej duszy” to zapowiedź wystawy, którą we wrześniu zobaczymy w Wojewódzkim Domu Kultury w Lublinie. Wówczas artyści z Towarzystwa Polskich Plastyków przy Związku Polaków na Białorusi zaprezentują około stu prac.