mega888 160. ROCZNICA BITWY POD BRZEZINAMI (NOWYM STAWEM)

160. ROCZNICA BITWY POD BRZEZINAMI (NOWYM STAWEM)

Oddz._Cwiekow_bis.jpg

25 września mija 160 rocznica Bitwy pod Nowym Stawem- ówczesnymi Brzezinami. Dla uczczenia tego wydarzenia przy mogile Powstańców Styczniowych w niedzielę 24 IX o godz. 3 PM zostanie odprawiona Msza Święta w Nowym Stawie. Intencja Mszy Św. - sprawowanej przez ks. Proboszcza parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski z Nasutowa - za poległych za Ojczyznę.
Rekonstruktorzy V Oddziału Wojsk Narodowych Województwa Lubelskiego Kajetan Cieszkowskiego „Ćwieka” (afiliowanego przy Towarzystwie Edukacji Patriotycznej im. gen. Karola Ziemskiego w Nasutowie) przedstawią okolicznościową inscenizację.
W imieniu organizatorów i własnym serdecznie zapraszam do uczestnictwa. Będzie można na miejscu otrzymać „POCZET BOHATERÓW POWSTANIA STYCZNIOWEGO NA LUBELSZCZYŹNIE”, w którym obok przedstawienia jego bohaterów (w formie graficznych biogramów) m.in. płk. K. Cieszkowskiego ps. Ćwiek zaprezentowany jest również jego oddział „Ćwieków” oraz opisana Bitwa, której rocznicę będziemy obchodzili. Publikacja Fundacji Niepodległości przy wsparciu Fundacji PZU.

K._Cieszkowski_ps._Cwiek_bis.jpg

1_okladka_Publk._FPZU23.jpg

Cwieki_bis.jpg

Jan Fedirko, Fundacja Niepodległosci, IX 2023 r.