mega888 JACEK BURY LAUREATEM NAGRODY PREZYDENTA RP "DLA DOBRA WSPÓLNEGO"

JACEK BURY LAUREATEM NAGRODY PREZYDENTA RP "DLA DOBRA WSPÓLNEGO"

 

Jacek Bury Nagroda DDW 2017 11 09 11 jsz 1268 1 foto Jakub Szymczuk KPRP 11 jsz 1268 1Z prawdziwą przyjemnością informujemy, że członek Zarządu Fundacji Niepodległości Jacek Bury został laureatem II edycji Nagrody Prezydenta RP "Dla Dobra Wspólnego" w kategorii "Człowiek".
Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w czwartek 9 listopada 2017 w Pałacu Prezydenckim. Wziął w nim udział prezydent Andrzej Duda wraz z Pierwszą Damą Agatą Kornhauser-Dudą. Obecny był także prezes zarządu Fundacji Niepodległości Przemysław Omieczyński z Małżonką.

Działalność obywatelska jest częścią działalności państwowej - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas gali finałowej. - Każda z działalności reprezentowanych przez podmioty, które wzięły udział w tej edycji, tak jak i w poprzedniej, nagrody „Dla Dobra Wspólnego”, jest niezwykle ważna – zwrócił uwagę prezydent.
- Jest ważna dla tego dzieła, któremu służy ta nagroda: podkreślenia wagi tego rodzaju działalności, działalności prospołecznej, proobywatelskiej, propaństwowej, dla Rzeczypospolitej, dla budowania sprawiedliwego państwa, dla budowania czegoś, co moglibyśmy nazwać dobrą, nowoczesną Polską. Bo na pewno państwo, które dostrzega każdego swojego obywatela, także takiego z problemami, jest nowoczesnym państwem – tłumaczył Andrzej Duda.
Podkreślał, że działalność obywatelska jest częścią działalności państwowej. - Nie ma dzisiaj nowoczesnego państwa, zwłaszcza państwa w tym ujęciu wzorcowym, które buduje pomyślność swoich obywateli we wszystkich przekrojach społecznych, bez dostrzeżenia potrzeb tych maluczkich, ale również bez aktywności obywatelskiej - powiedział prezydent.

Jacek Bury Nagroda DDW 2017 11 09 11 foto Lucyna Omieczynska 1017 LR

 

W oficjalnej nocie na stronach internetowych Kancelarii Prezydenta RP wskazano na różnorodne pola aktywności Jacka Burego:
Laureat jest komendantem Środowiskowego Hufca Pracy w Lublinie, pracuje z tzw. trudną młodzieżą. Jak podkreślają jego współpracownicy, jest on wspaniałym wychowawcą, zaangażowanym w budowanie patriotycznych postaw i wspólnotowych więzi z młodzieżą o zmniejszonych szansach życiowych, często pochodzącej z rodzin dysfunkcyjnych i patologicznych, a zatem wymagającej szczególnej opieki.
Jacek Robert Bury z pasją i zaangażowaniem włącza młodzież w rajdy historyczne m.in. szlakiem żołnierzy 27. Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK po Lubelszczyźnie i Wołyniu czy szlakiem Legionów Polskich.
Jest aktywnym członkiem wielu organizacji m.in. Fundacji Niepodległości, Zarządu Lubelskiego Środowiska 27. Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK, Zarządu Towarzystwa Przyjaciół Krzemieńca i Ziemi Wołyńsko-Podolskiej. Jest też wiceprezesem Młodzieżowego Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK przy ŚHP.

Decyzją Prezydenta RP laureatami II edycji Nagrody „Dla Dobra Wspólnego” zostali:

W kategorii „Człowiek” - Jacek Robert Bury
W kategorii „Instytucja” - Stowarzyszenie na Rzecz Niepełnosprawnych SPES z Katowic
W kategorii „Dzieło” - Stowarzyszenie Hospicjum św. Kamila w Bielsku-Białej


Nagrodą Specjalną prezydent Andrzej Duda uhonorował wolontariuszy „Łączki”

 

źródło: http://www.prezydent.pl/kancelaria/nagroda-dla-dobra-wspolnego/aktualnosci/art,7,nie-ma-nowoczesnego-panstwa-bez-aktywnosci-obywatelskiej.html
foto: Jakub Szymczuk/ KPRP i Lucyna Omieczyńska/ Fundacja Niepodległości

Rozmowa z Jackiem Bury przeprowadzona na antenie Radia Lublin przez red. Tomasza Nieśpiała 10.11.2017 - do odsłuchania pod linkiem: https://radio.lublin.pl/news/jacek-robert-bury-o-pracy-z-mlodzieza-1889074

 

2 Pulk Strzelcow Konnych
2 Pułk Strzelców Konnych 
- lekcja historii

2 Pulk Strzelcow Konnych
partner medialny

FE PL na jasne tlo 240

FUNDACJA NIEPODLEGŁOŚCI
ZOSTAŁA UHONOROWANA NAGRODĄ
XXV FORUM EKONOMICZNEGO
W KRYNICY

DLA ORGANIZACJI POZARZĄDOWEJ
EUROPY ŚRODKOWO-WSCHODNIEJ

(2014)Logo sklepNagroda Prezydenta RP 200GEHBohater NKDrok zolnierzy wykletych

 

Logo RZT

 

300x600 tlo 

raze z ulraina logo3

YouTube logo full color

logoCK

Adam Plakat 1 proc 2018 FB 300x300

PROSIMY O WSPARCIE 1%
DLA CHOREGO DZIECKA
NASZYCH PRZYJACIÓŁ
KRS: 0000037904
CEL: 14622 ADAM WACHOWICZ

Dzięki za pomoc!
Może się przydamy dziecku...