mega888 Fundacja Niepodległości doceniona na gali nagrody "Strażnik Pamięci"

Fundacja Niepodległości doceniona na gali nagrody "Strażnik Pamięci"

PW 8989 StraznikPamieci gala cMaciejSzymczak 2013 11 05 www

W pięknej sali Teatru Stanisławowskiego w warszawskich Łazienkach odbyła się pierwsza gala nagrody "Strażnik Pamięci" ufundowanej przez redakcję tygodnika "Do Rzeczy". Fundacja Niepodległości uzyskała nominację w kategorii "Instytucja". W kategorii "Twórca" nominowany był Darek Malejonek za płytę "Panny Wyklęte" wydaną przez Fundację Niepodległości. Była to więc okazja, aby przedstawić osiągnięcia Fundacji. I choć nagrody nie otrzymaliśmy - otrzymały je przedsięwzięcia znacznie godniejsze, z czego się bardzo cieszymy i z całego serca gratulujemy (Twórca - serial "Czas honoru", Instytucja - nagrodę współnie otrzymali: Instytut Pamięci Narodowej, Ministerstwo Sprawiedliwości, Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie oraz Rada Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa - za zaangażowanie w prace na powązkowskiej "Łączce", Sponsor - bank BZ WBK). W czasie gali padło wiele ciepłych słów pod adresem naszej Fundacji. Galę uświetnił występ kilku "Panien Wyklętych" i zespołu Maleo Reggae Rockers.

Wszystkim, którzy nas zgłaszali do nagrody dziękujemy za uznanie, a głosy te zobowiązują nas do dalszej pracy.

Więcej o samej nagrodzie można przeczytać TUTAJ

Zobacz relację wideo z gali.