mega888 WYDALIŚMY POCZET BOHATERÓW POWSTANIA STYCZNIOWEGO NA LUBELSZCZYŹNIE

WYDALIŚMY POCZET BOHATERÓW POWSTANIA STYCZNIOWEGO NA LUBELSZCZYŹNIE

1_okladka_Publk._FPZU23.jpg

Dzięki dofinansowaniu ze środków Fundacji PZU wydaliśmy właśnie publikację pt. - „POCZET BOHATERÓW POWSTANIA STYCZNIOWEGO NA LUBELSZCZYŹNIE w 160. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego”.
Fundacja Niepodległości inicjując działania związane z pamięcią historyczną – zgodnie ze swym mottem „pamięć buduje tożsamość” – wspiera społeczności lokalne w kultywowaniu dorobku dziejów. Oddając w Państwa ręce POCZET BOHATERÓW POWSTANIA STYCZNIOWEGO NA LUBELSZCZYŹNIE w 160. Rocznicę Wybuchu Powstania Styczniowego mamy nadzieję, że publikacja ta w przystępny sposób choć po części przedstawia wkład naszego regionu - jednego z aktywniejszych obszarów walk powstańczych – w największy zryw niepodległościowy podczas zaborów. Publikacja zawiera m.in. graficzne biogramy ośmiu spośród wielu bohaterskich Powstańców związanych z Lubelszczyzną. Wydawnictwem tym pragniemy podnieść wiedzę o historii i bohaterach Powstania Styczniowego na Lubelszczyźnie, przyczyniając się do rozwoju świadomości narodowej i podtrzymania tradycji.

Patronat medialny nad publikacją objęły Kurier Lubelski oraz Radio Wnet.
Dziękujemy Rekonstruktorom V Oddziału Wojsk Narodowych Województwa Lubelskiego Kajetan Cieszkowskiego „Ćwieka” z
Grupy Rekonstrukcji Nasutowski Oddział Ćwieków (afiliowanej przy Towarzystwie Patriotycznym im. gen. Karola Ziemskiego w Nasutowie) oraz Stowarzyszeniu Historycznemu im. Piątego Oddziału Wojsk Narodowych Województwa Lubelskiego zwanego "Ćwiekami" za współpracę. Więcej nie tylko o tym w publikacji. Zapraszamy do lektury.                                                                     

Wydawnictwo jest bezpłatne i będzie dystrybuowane zgodnie z umową z Fundacja PZU głównie wśród młodzież w wieku 12-18 lat z woj. lubelskiego. Uczynimy to m.in. poprzez: instytucji kultury (jak biblioteki publiczne) oraz szkolne; jako nagrody przekazane laureatom konkursów historycznych; poprzez organizacje obywatelskie zajmujące się edukacją historyczną oraz kultywowaniem i upowszechnianiem tradycji walk o niepodległość i suwerenność RP; podczas wydarzeń historycznych organizowanych lub współorganizowanych przez FN, (szczególnie w ramach obchodów 160.rocznicy wybuchu Powstania).

4_okladka_Publk._FPZU23.jpgZ racji na ograniczony nakład zainteresowani – indywidualne osoby - mogą otrzymać publikacje (do wyczerpania nakładu) w Fundacji Niepodległości (prosimy o uprzedni kontakt).

logo-fundacja-pzu-pion_rgb.jpg

#FundacjaPZU

Jan Fedirko, FN, IV 2023

2 Pulk Strzelcow Konnych
2 Pułk Strzelców Konnych 
- lekcja historii

2 Pulk Strzelcow Konnych
partner medialny

FE PL na jasne tlo 240

FUNDACJA NIEPODLEGŁOŚCI
ZOSTAŁA UHONOROWANA NAGRODĄ
XXV FORUM EKONOMICZNEGO
W KRYNICY

DLA ORGANIZACJI POZARZĄDOWEJ
EUROPY ŚRODKOWO-WSCHODNIEJ

(2014)Logo sklepNagroda Prezydenta RP 200GEHBohater NKDrok zolnierzy wykletych

 

Logo RZT

 

300x600 tlo 

raze z ulraina logo3

YouTube logo full color

logoCK

Adam Plakat 1 proc 2018 FB 300x300

PROSIMY O WSPARCIE 1%
DLA CHOREGO DZIECKA
NASZYCH PRZYJACIÓŁ
KRS: 0000037904
CEL: 14622 ADAM WACHOWICZ

Dzięki za pomoc!
Może się przydamy dziecku...