HISTORYCZNE LEKCJE PATRIOTYCZNE „SPOTKANIA Z MISIEM WOJTKIEM”
Na projekt składa się przede wszystkim cykl 24 tzw. żywych lekcji historii (po 2 godz. lekcyjne) dla uczniów szkół podstawowych w 2 modułach: klas I-III (nauczanie początkowe) oraz IV – VIII z Lubelszczyzny.
Spotkania odbędą się w Muzeum Polskich Sił Zbrojnych (na Zach.) w Lublinie (przy ul. Skromnej 5) w hali ekspozycyjno-dydaktycznej wśród oryginalnych eksponatów – m.in. pojazdów bojowych – z epoki. Zajęcia poprowadzi fachowy zespół członków Grupy Edukacji Historycznej Fundacji Niepodległości.
W lekcjach weźmie udział również Miś Wojtek żołnierz – w stopniu kaprala – nieodłącznie związany z losami żołnierzy II Korpusu Polskiego gen. Andersa.
Realizacja potrwa do końca roku kalendarzowego (ok. połowy grudnia).
Zajęciom towarzyszyć będzie również – to drugi istotny element projektu - publikacja o tej samej nazwie „Historyczne Lekcje Patriotyczne <<Spotkania z Misiem Wojtkiem>
Mamy nadzieję, że podniesienie w atrakcyjny i przystępny dla młodego pokolenia sposób wiedzy o historii i bohaterach Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie - tzw. Żołnierzach Tułaczach przyczyni się do rozwoju świadomości narodowej i podtrzymania tradycji patriotycznych.
Więcej informacji – w tym odnośnie zgłoszeń poniżej.
Zgłoszenia mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
(tel. 81 536 12 10).
• Decyduje kolejność zgłoszeń.
• Liczebność klasy 20 osób plus 2 nauczycieli (uprawnionych opiekunów).
• Z jednaj szkoły można zgłosić maksymalnie 2 klasy – po jednaj do jednego modułu.
• Projekt adresowany do szkół podstawowych z Lubelszczyzny, dojazd na Lekcje po stronie uczestników – szkół.
• Rodzice dzieci – uczniów w razie zastrzeżeń będą musieli zgłosić odmowę co do wykorzystania wizerunku uczestnika lekcji przez organizatorów. (Poinformujemy o tym szczegółowo zakwalifikowane szkoły).
Prezes Fundacji Niepodległości, Szef Grupy Edukacji Historycznej oraz Dyrektor Muzeum Polskich Sił Zbrojnych w Lublinie serdecznie zapraszają.
Zadanie finansowane ze środków Ministra Edukacji i Nauki
w ramach Programu Wsparcia Edukacji.
Projekt objęty został patronatem medialnym przez Kurier Lubelski.