mega888 LUBLIN UCZCZENIE POLSKICH POWSTAŃ

LUBLIN UCZCZENIE POLSKICH POWSTAŃ

9_I_2024_r._Zaproszenie.png

9 stycznia br. w Lublinie będą miały miejsce uroczystości uczczenia 105. rocznicy zwycięstwa Powstania Wielkopolskiego , 85. rocznicy śmierci Romana Dmowskiego i Wojciecha Korfantego, 150. rocznicy urodzin Wincentego Witosa, a także oraz 100. rocznicy reformy walutowej
Wydarzenie organizuje Społeczny Komitet złożony z kilkudziesięciu organizacji obywatelskich z udziałem m.in. Fundacji Niepodległości.

W ramach wydarzenia 27 grudnia ubr. w południe miało miejsce uroczyste złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pod Pomnikiem Nieznanego Żołnierza na Placu Litewskim upamiętniające 105. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

Serdecznie zapraszamy!

Program uroczystości – w ramach obchodów stulecia odbudowy Państwa Polskiego - poniżej:

Lublin, 9 stycznia 2024. (wtorek)
2:15 PM – złożenie kwiatów pod tablicą pamiątkową R. Dmowskiego i I. Paderewskiego w k-le MBKP (przy ul. Gospodarczej 7);
3:00 PM - Msza św. za Ojczyznę i wszystkich poległych w walce o odzyskanie niepodległości (w k-le św. Piotra Apostoła, ul. Królewska 9 – tzw. pojezuicki).
4:00 PM - Toast za Niepodległą Ojczyznę, Ojców Niepodległości, Powstańców i Żołnierzy Niepodległej (oraz poczęstunek w Trybunale Koronnym)
5:00 PM - konferencja okolicznościowa w Trybunale Koronnym m.in. z udziałem red. Wojciech Kempy, historyka, prawnuka Powstańców Śląskich.