mega888 Fundacja Niepodległości - list do Prezydenta RP w sprawie pochówku Wojciecha Jaruzelskiego

Zarząd Fundacji Niepodległości wystosował pismo do Prezydenta RP w sprawie pochówku Wojciecha Jaruzelskiego. Oto jego treść:

Lublin, 28 maja 2014 r.

Pan

Bronisław Komorowski

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

w imieniu Zarządu Fundacji Niepodległości zwracam się do Pana z gorącym apelem o odwołanie decyzji o pochówku generała Wojciecha Jaruzelskiego zgodnym z ceremoniałem wojskowym.

Uzasadnienie

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej jest najwyższym przedstawicielem Rzeczypospolitej Polskiej. Ma również stać na straży Jej autorytetu. W najbliższy piątek sztandar Wojska Polskiego z napisem „Honor i Ojczyzna” ma pochylić się nad trumną Wojciecha Jaruzelskiego. Ten sam sztandar pochylił się niedawno nad grobem generała Władysława Andersa, w sierpniu będzie oddawał honory bohaterom Powstania Warszawskiego i wojny z bolszewikami z roku 1920, a we wrześniu będzie uczestniczył w obchodach kolejnych zwycięstw polskiego oręża pod Arnhem i Bredą. Trudno byłoby wskazać, co wspólnego z tymi chwalebnymi wydarzeniami, ludźmi, ze słowami „Honor i Ojczyzna” ma generał Jaruzelski. Jaki przekaz Pan Prezydent, jako zwierzchnik sił zbrojnych i głowa Państwa, kieruje w ten sposób do młodych Polaków, młodych żołnierzy, również tych z Kompanii Reprezentacyjnej Wojska Polskiego?

Wojciech Jaruzelski zmarł w dniu rocznicy zamordowania jednego z największych bohaterów Polski – rotmistrza Witolda Pileckiego. Do dziś nie znamy miejsca jego pochówku, nie zostały zidentyfikowane jego zwłoki. Jednocześnie państwo polskie skąpi pieniędzy na prace ekshumacyjne na Kwaterze Ł. Kiedy jednak dojdzie do uroczystego pochówku rotmistrza Witolda Pileckiego i innych bohaterów zamordowanych przez komunistycznych oprawców, cześć odda im ta sama kompania honorowa, a nad ich grobami pochyli się ten sam sztandar Wojska Polskiego, co nad trumną generała Wojciecha Jaruzelskiego, które całe dorosłe życie poświęcił wprowadzeniu i umacnianiu komunistycznego reżimu w Polsce, podległego Związkowi Sowieckiemu. Reżimu, który postawił sobie za cel wyplenienie niepodległościowych elit Polskiego Narodu.

Trudno wyobrazić sobie hołd składany osobie o takich dokonaniach przez pododdział reprezentacyjny Wojska Polskiego, niosący na sztandarze święte dla Polaków słowa.

Wobec powyższych faktów, z uwagi na konieczność ochrony autorytetu Rzeczypospolitej Polskiej, zwracamy się do Pana Prezydenta z apelem i prośbą o odwołanie decyzji o pochowaniu Wojciecha Jaruzelskiego zgodnie z ceremoniałem wojskowym Rzeczypospolitej Polskiej.