mega888 Zmarła Barbara Górska

Zmarła Barbara Górska

barbara gorska web2Z wielkim żalem i smutkiem zawiadamiamy o niespodziewanym odejściu do Pana śp. Barbary Górskiej, człowieka o wielkim sercu, wrażliwego muzyka kochającego młodzież, z pasją wykonującego swoje życiowe powołanie. Śp. Barbara Górska była absolwentką Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie fortepianu. Długie lata poświęciła pracy pedagogicznej, ucząc gry na fortepianie dzieci i młodzież w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II st. im. K. Lipińskiego w Lublinie oraz w Szkole Muzycznej I i II st. im. T. Szeligowskiego w Lublinie. W roku 2009, po śmierci męża Kazimierza Górskiego – wybitnego dyrygenta i założyciela wokalno-instrumentalnego zespołu Camerata Lubelska, została prezesem Stowarzyszenia Camerata Lubelska. Funkcje tę pełniła z oddaniem do końca.

Miała jeszcze wiele planów związanych z zespołem jak również z działalnością muzyczną, którą prowadziła na terenie województwa świętokrzyskiego w Rakowie, gdzie kontynuowała pracę na rzecz Festiwalu Muzyki Oratoryjno - Kantatowej RAKOWSKIE DIVERTIMENTO, rozpoczętą przez męża prof. Kazimierza Górskiego.