mega888 VIII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI PATRIOTYCZNEJ "A TO POLSKA WŁAŚNIE"

2022_XI_09_Wlocl._bis_0.jpg

W środę, 9 listopada w Szkole Podstawowej nr 3 im. Mikołaja Kopernika we Włocławku odbył się VIII Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej "A to Polska właśnie".

W tym roku konkurs został objęty honorowym patronatem przez następujące osoby oraz instytucje: Jego Ekscelencja ks. bp Krzysztof Wętkowski, Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej – dr Joanna Borowiak, Prezydent Miasta Włocławek – dr Marek Wojtkowski i Fundacja Niepodległości.

W bieżącej edycji konkursu wzięło udział 9 uczestników ze szkół podstawowych, z klas szóstych i siódmych. Recytujący prezentowali dwa teksty: obowiązkowy – Zofia Kossaki - „Dekalog Polaka” oraz drugi, dowolnie wybrany tekst patriotyczny.

Swoją obecnością zaszczycili nas następujący goście: Helena Baranowska – Asystent Posła na Sejm RP Joanny Borowiak, Monika Jabłońska – Zastępca Prezydenta Miasta Włocławek i Hanna Nowak – Inspektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Włocławek.
Jurorami tegorocznego konkursu byli: Piotr Wawrowski, na stałe współpracujący z Centrum Kultury we Włocławku „Browar B” i Marcin Kaźmirski – polonista w I Liceum Ogólnokształcącym im. Ziemi Kujawskiej.
Celem naszego konkursu było propagowanie piękna polskiej poezji i mowy ojczystej, rozwijanie i kształtowanie wrażliwości estetycznej młodych ludzi, rozwijanie zainteresowań uczniowskich, zdrowa rywalizacja, a także integracja międzyszkolna i uczniowska.

Po pięknych recytacjach i wyrównanej rywalizacji jury ogłosiło następujące wyniki:
I miejsce – Adam Janke – uczeń Szkoły Podstawowej Nr 7
II miejsce – Pola Szotkowska– uczennica Szkoły Podstawowej Nr 8
III miejsce – Natalia Sikorska - uczennica Szkoły Podstawowej Nr 8
Fundatorami nagród byli: Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej – dr Joanna Borowiak oraz Fundacja Niepodległości.
Wszystkim laureatom oraz uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Wiecej zdjęć z wydarzenia

2022_XI_09_Wlocl._bis_7.jpg