mega888 HISTORYCZNE LEKCJE PATRIOTYCZNE „SPOTKANIA Z MISIEM WOJTKIEM” ROZPOCZĘTE

HISTORYCZNE LEKCJE PATRIOTYCZNE „SPOTKANIA Z MISIEM WOJTKIEM” ROZPOCZĘTE

LzMW_X_23_r._bis_8_550x413.jpg

To dopiero początek, a już wiele radości. Kogo – uczniów. Jakich – uczestników projektu „Historyczne Lekcje Patriotyczne <>”. Dlaczego – to głównie zasługa Misia Wojtka, ale… więcej koledzy z Grupy Edukacji Historycznej, którzy prowadzą te tzw. żywe lekcje historii, nie mogą powiedzieć ponieważ kolejne klasy oczekują na swoje spotkanie w Muzeum Polskich Sił Zbrojnych. W zasadzie jednakowe bo duże zainteresowanie wzbudzają zajęcia i wśród dzieci z klas nauczania początkowego (I – III) jak i uczniów modułu dla starszych (klasy IV – VIII).
Przypominamy, że wszystko to jest możliwe dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Edukacji i Nauki w ramach Programu Wsparcia Edukacji.

Hala ekspozycyjno-dydaktyczna z oryginalnymi eksponatami – m.in. pojazdami bojowymi oraz pamiątkami żołnierzy II Korpusu Polskiego gen. Andersa, a także 1 Dywizji Pancernej gen. Maczka – z epoki wypełnia się uczniami i tętni gwarem. To naprawdę ożywia nasze Muzeum – dziękujemy uczniom i ich opiekunom, nauczycielom.
Realizacja lekcji potrwa do 12 grudnia br.

Fotorelacja z lekcji na tej stronie w zakładce Multimedia/Galeria: https://www.fundacja-niepodleglosci.pl/multimedia/2799-spotkania-z-misiem-wojtkiem-historyczne-lekcje-patriotyczne

Będziemy ją uzupełniali w miarę kolejnych wizyt szkół z Lubelszczyzny – odbytych zajęć.

Min

Zadanie finansowane ze środków Ministra Edukacji i Nauki
w ramach Programu Wsparcia Edukacji.

MEiN jpgjpg

Jan Fedirko, Fundacja Niepodległości